HunGarian Baja: свято Mini і Ford

Попередній список учасників угорської бахи в міжнародному заліку і так не надто радував масовістю – тільки два десятка екіпажів подали заявки на цей раунд Кубку світу з бах. А перед стартом взагалі з’ясувалося, що їх кількість стрімко скоротилося на чверть – на старті прологу з’явилися п’ятнадцять учасників (був відсутній катарець Адель Абдулла, один з лідерів категорії Т3, а у голландця Бернхарда тен Брінке навіть не було будь-яких планів виступу в Угорщині). Зате, на щастя, були присутні всі чотири претенденти на титул в абсолюті – Володимир Васільєв, Орландо Терранова, Якуб Пшигоньскі і Мартін Прокоп. На жаль, пролог в п’ятницю був зіпсований важкою аварією Дірка фон Зітцевітца, який виступав в якості пілота SSV в національній категорії – німець на своєму Can-Am Maverick X3T після трампліну полетів шкереберть і отримав чимало пошкоджень (переломи ключиці та ребер, травма хребта)… Організаторам після цієї аварії довелося негайно зупинити пролог і скасувати подальші заїзди для всіх інших учасників, включаючи мотоциклістів і квадроциклістів.

Таке враження, що минулорічний володар Кубка світу Якуб Пшигоньскі зараз просто приречений на вічну боротьбу з численними проблемами і неприємностями. Варто йому тільки націлитися на місце в трійці лідерів, як негайно починаються суцільні перешкоди… І Угорщина не стала винятком – раптом «посипалися» гальма, ремонт затягнувся надовго, через що екіпаж отримав 27 хвилин штрафу. Дісталося і Володимиру Васільєву – ближче до фінішу гонки він зіткнувся з інтенсивним зносом покришок плюс ще отримав чотири з половиною хвилини штрафу, але все ж зберіг третю призову позицію на фініші. Зате всю гонку чудово «фестивалили» Орландо Терранова (Mini JCW Rally) і Мартін Прокоп (Ford Raptor RS CC) – аргентинець здобув вже третю перемогу поспіль і стрімко став новим лідером FIA World Cup for Cross-Country Bajas, чех всю гонку не давав Терранові ні найменшого перепочинку (виграв три допи з п’яти) і програв йому тільки 37 секунд. Поки що це найкращий результат Прокопа в цьому сезоні – до того у нього були два третіх місця на етапах в ОАЕ і Італії.

У «серійній» категорії Т2 латвієць Алдіс Вілцанс спокійно вирішує своє основне завдання – фінішував другим (виграв румун Клаудіу Барбу) і зробив черговий крок до вищого титулу. І досить імовірний такий варіант, що вже на наступному етапі в Польщі Вілцанс достроково стане володарем Кубка світу в своїй категорії – якщо йому вдасться досягти відриву в 51 пункт від найближчого суперника. Найбільш запекла битва зараз триває в заліку групи Т3 (легкі багі SSV/UTV), де відбулася стрімка зміна лідера – після другої в цьому році перемоги на першу позицію злетів Федір Воробйов, другим залишився Сантьяго Наварро, а ось Мікеле Чінотто нахапав поломок і швидко впав з першого на третє місце. Але це ще не вечір – попереду на всіх претендентів на титули і подіуми чекають три етапи, а трійка лідерів Т3 йде в інтервалі лише 8 очок… Вже за два з половиною тижні відбудеться польський раунд Кубка світу, який може в черговий раз переставити все з ніг на голову. Але, схоже, вирішальною може стати вереснева Jordan Baja – хто стартує на ній, у того буде додатковий козир.

HunGarian Baja
1. Терранова/Грауе (RA, Mini JCW Rally) 6:44.54
2. Прокоп/Томанек (CZ, Ford Raptor RS CC) +0.37
3. Васільєв/Жільцов (RUS, Toyota Hilux) +16.29є
4. Пшигоньскі/Готтшальк (PL/D, Mini JCW Rally) +43.37
5. Лоньяй/Хорн (H, LPR Porsche Macan) +44.36
6. Заплетал/Сикора (CZ/SK, Ford F-150 Evo) +1:05.58
7. Воробьйов/Шубін (RUS, Can-Am Maverick X3) +1:12.25
8. Наварро/Оліверас (E, Can-Am Maverick X3) +1:31.22
9. Варга/Тома (H, BMW X6 RR) +1:43.16
10. Доросінскій/Уперенко (RUS, Can-Am Maverick X3) +2:12.28

FIA World Cup for Cross-Country Bajas (після п’яти етапів)
1. Терранова (RA) – 90
2. Васільєв (RUS) – 80
3. Прокоп (CZ) – 65
4. Пшигоньскі (PL) – 58
5. Воробьйов (RUS) – 31

FIA World Cup for Cross-Country Baja, залік Т2 (після п’яти етапів)
1. Вілцанс (LV) – 61
2-4. Бараненко (RUS) – 25
2-4. Феррейра (P) – 25
2-4. Барбу (RO) – 25

FIA World Cup for Cross-Country Baja, залік Т3 (після п’яти етапів)
1. Воробьйов (RUS) – 82
2. Наварро (E) – 76
3. Чінотто (I) – 74

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото X-Raid, MCH Photo

14-08-2019 20948
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца