Франція: «аварійний» фінал (ВІДЕО)

Асфальтовий чемпіонат Франції нарешті повернувся до свого звичного стану – після торішнього жорстокого «розгрому» (тоді через пандемію коронавірусу та погодні катаклізми «вижили» лише три етапи) зараз успішно відбулося вісім раундів. Причому сезон у цій першості традиційно закривало найскладніше Rallye du Var, яке багато хто називає повноцінною «основою» для змагань рівня етапу чемпіонату світу – все ж програма цього ралі зазвичай налічує три гоночних дні та від 180 до 240 км спецділянок! Не стало винятком і нинішнє Rallye du Var – три дні змагання, 16 спецділянок і 202,22 км бойової дистанції. Якраз на спецділянках у департаменті Вар повинна була завершитися битва Йоанна Бонато (триразового асфальтового чемпіона Франції) та Квентіна Джордано за чемпіонський титул 2021 року… Причому Бонато перед фінальним етапом мав суттєву перевагу – на той момент він вигравав у Джордано з рахунком 131,5:122, причому для здобуття чергової корони Йоанну цілком вистачало фінішувати у Варі не нижче восьмого місця. Слід враховувати той факт, що за формулою «Мінус один найгірший результат» Бонато втрачав лише 2 очки, зате у Джордано «висіли» аж 10 пунктів.

Події на трасах Rallye du Var принесли чимало драматичних подій, але зовсім не таких, на які очікували вболівальники разом з учасниками. Під потужний удар потрапила команда Sarrazin Motorsport – на першому допі у серйозну аварію потрапив екіпаж Людовіка Галя (пілота у важкому стані доставлено до шпиталю), на третій спецділянці раптово вилетів із траси лідер Квентін Джордано, що миттєво обнулило всі його шанси на чемпіонський титул… Після такого катастрофічного дня (особливо з огляду на аварію Галя) власник команди Стефан Сарразен вирішив завершити виступ на ралі – на той момент він йшов другим на своєму VW Polo GTI R5. Таким чином, Йоанн Бонато якраз на СД3 встиг стати чотириразовим асфальтовим чемпіоном Франції, після чого досить спокійно фінішував другим. Перемогу святкував Ніколя Кьямен, який у підсумку цього року вигравав на двох різних автомобілях – спочатку був тріумф на жовтневому Rallye d’Antibes – Côte d’Azur за кермом Alpine A110 Rally RGT, зараз прийшла черга Rallye du Var і Skoda Fabia Rally2 evo. Одним із героїв цього сезону став також ветеран Седрік Робер – він на Alpine A110 Rally RGT п’ять разів фінішував на етапах у Топ-5 (включаючи один подіум) та завершив чемпіонат на четвертій позиції в абсолютному заліку!

P.S. В суботу на вболівальників чекав ще один важкий інцидент – на СД12 в аварію потрапив Жан-Батіст Франческі на Renault Clio Rally4, який лише за тиждень до того на Канарах здобув титули чемпіона Європи в категоріях ERC3 і ERC3 Junior. Зараз він з численними переломами ребер та іншими травмами перебуває в госпіталю під наглядом медиків.