Франко-італійські забавки (ВІДЕО)

У травні-липні обидва національних чемпіонати Франції, асфальтовий і гравійний, нарешті провели першу частину сезону (встигли відбутися відповідно три та два раунди), після чого настає перерва до кінця літа… Основні події очікуються вже в період з кінця серпня по листопад – в цей проміжок часу заплановані п’ять асфальтових і три гравійних ралі. А поки що в гравійній першості невеликий хаос, коли частина швидких екіпажів (Стефан Консані, Лео Россель, Ліонель Бо) протягом двох етапів зібрали чимало проблем… Зараз у загальному заліку лідирують Бенжамен Клеменсон на Hyundai i20 R5 (єдиний, хто в обох стартах фінішував на подіумі) та Сіріль Феро (він витискає максимум можливого зі свого старого Citroen C4 WRC). Але все одно помітно, що найшвидшими все ж є два екіпажі на Ford Fiesta Rally2 – Стефана Консані (переможець другого етапу) і Лео Росселя (навіть зі двома хвилинами втраченого часу ледь не виграв стартовий раунд). Якщо ця пара в майбутньому нарешті подолає смугу неприємностей, для їх суперників настануть дійсно нелегкі часи…

«Європейський» трилер на трасах Rally di Roma Capitale, коли нікому з чималої компанії визнаних фаворитів чемпіонату Європи не вдалося навіть фінішувати в Топ-5, якось відсунув у тінь той факт, що змагання також мало статус етапу італійської першості (причому із вищим коефіцієнтом 1, 5). Тут ключовою подією стало протистояння Джандоменіко Бассо й Андреа Круньоли, які протягом двох днів разом виграли 12 допів зі 14 – практично все остаточно вирішилося на СД8, коли лідер Круньола пробив колесо та втратив півхвилини… У такій жорсткій і рівній боротьбі відіграти подібну фору було насправді нереально – тому Бассо здобув другу в цьому році перемогу, яка відразу дозволила йому знову очолити загальний залік чемпіонату Італії. Попереду ще три раунди, на яких Бассо майже напевно будуть протистояти Фабіо Андольфі (недавній лідер першості) та чинний чемпіон Андреа Круньола (у нього все ще є шанс відіграти 28,5 очок відставання)… А от Крейг Брін (все ще тримається третім в загальному заліку) може вже вийти з великої гри в Італії – адже у ірландця на першому місці стоять дві міжнародні програми (окремі старти в чемпіонаті світу плюс повний сезон в ERC).