Фінляндія: трилер і успіх MRF (ВІДЕО)

У ралійному чемпіонаті Фінляндії свого часу дуже швидко та успішно перебудували свій календар (в першу чергу з урахуванням проведення позапланового раунду WRC у Лапландії наприкінці лютого) і тепер спокійно працюють строго за графіком. Недавно, 18-19 червня, на трасах під Сейняйокі відбулося SM-Pohjanmaa Ralli – вже четвертий за рахунком раунд фінської першості з шести запланованих. Після цього в фінських ралі настає тривала пауза до осені, коли протягом чотирьох тижнів відбудуться ще три ключових змагання – два етапи національного чемпіонату плюс раунд світової першості (його «пересунули» на два місяці, з липня-серпня на вересень-жовтень). Як завжди, фінські ралі вчергове потішили кількістю та різноманітністю техніки – адже на старті з’явилися 121 екіпаж, з них 16 на автомобілях категорії R5/Rally2. Можна було побачити також інші цікаві зразки ралійної техніки – наприклад, пару нових Ford Fiesta Rally3, прототипи Mini Cooper S R4 і Kia Rio N5… Крім того, вчергове доводиться відзначити, що Фінляндія вже давно перетворилася на заповідник для Skoda класу R5/Rally2 – у цій категорії зі 16 автомобілів відразу 13 представляли саме чеську марку…

Вже на старті змагання визначилися три головних претенденти на перемогу – після трьох перших допів Теему Асунмаа (чинний чемпіон Фінляндії), Еміль Ліндхольм і Мікко Хейккіля трималися в інтервалі 5,7 секунди. Однак на СД траси під Сейняйокі раптом різко «пригальмували» Асунмаа – лідер ралі так старанно зрізав повороти, що встиг «накосити» чимало трави на узбіччях. У підсумку ця «зелень» щільно забила радіаторну решітку, двигун почав перегріватися, через що Теему втратив десь два десятки секунд… Цей казус миттєво вивів на першу позицію Мікко Хейккілю, у якого з’явився чудовий шанс здобути вже третю поспіль перемогу! Але саме в цей момент Еміль Ліндхольм розпочав свою стрімку атаку – зі чотирьох останніх спецділянок він виграв три, вирвався в лідери та здобув шосту в кар’єрі перемогу на етапах фінської першості. Крім того, ця перемога стала вже другою для індійської шинної компанії MRF Tyres на етапах європейських національних чемпіонатів – першу приніс Паоло Андреуччі два тижні тому, коли виграв на Сардинії в заліку Campionato Italiano Rally Terra. Зараз у фінській першості отримали справжній трилер – у вищому дивізіоні SM1 всі три лідери (Асунмаа, Хейккіля, Ліндхольм) «втиснулися» у двоочковий інтервал (у вигляді 74-72-72 пунктів)!