FIA шукає таланти і готова платити

FIA анонсувала цікаву програму «пошуку майбутніх чемпіонів світу з ралі». З огляду на вкрай високу вартість участі у WRC, функціонери, звичайно ж, розуміють, що переважна більшість потенційно швидких пілотів залишаються нікому не відомими, не потрапляючи навіть до найбюджетніших юніорськіх класів. Схоже, дуже скоро кожен, хто бачить себе пілотом, матиме шанс поборотися за можливість потрапити до чемпіонату світу, отримавши фінансування в класах Junior WRC і WRC 3. Умови: вік від 17 до 25 років і вміння швидко їхати на комп’ютерному симуляторі DiRT. Ця ініціатива отримала назву FIA Rally Star. Всім 144 національним федераціям, що входять до структури FIA, пропонується подбати про те, щоб виставити свого претендента на перемогу у відборі.

Оцінка швидкості молодих пілотів буде проводитися за допомогою того самого симулятора DiRT і «моторхани». Motorkhana – це знаменита Gymkhana зі зміненим назвою: справа в тому, що в Великобританії під терміном «джімхана» більш відомі змагання з кінного спорту. Після того, як кожна національна федерація визначить свого кандидата, вони продовжать боротьбу в наступному етапі відбору, де буде визначено кращого від кожного з шести регіонів: Європи, Близького Сходу і Північної Африки, Африки, Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Південної Америки та Північної Америки.

Далі відбір буде проходити вже без симуляторів, а тільки за кермом: шість фіналістів, пройшовши курс навчання, візьмуть участь в шести гонках. Цікаво, що якщо в жодному з регіонів переможцем не стане дівчина, то до шести фіналістів додасться сьомий – найшвидша з учасниць жіночої статі. Після цього чотири кращих учасники (знову ж таки, якщо серед них не виявиться дівчини, то її додадуть автоматично) почнуть дворічну програму у Junior WRC, і якщо кому-небудь з них вдасться перемогти в цій серії, то він отримає можливість провести сезон у WRC 2 .

Фінансуватися все це буде Інноваційним фондом FIA, а старт програми запланований на середину червня, коли в Таїланді пройде конференція Міжнародної Автомобільної Федерації.

Жан Тодт: «Коли ми говоримо про пошук пілотів, ми, звичайно, відразу згадуємо про Rallye Jeunes, яке дозволило FFSA виявити потенціал Себастьяна Льоба і Себастьяна Ож’є, в результаті привівши їх до успіху. Завдяки підтримці Інноваційного фонду FIA ми приступаємо до здійснення надзвичайно амбітної програми, яка була представлена нашим 144 національним підрозділам для того, щоб охопити весь світ. FIA Rally Star – відмінна можливість для тих, хто мріє стати гонщиком».

Ів Маттон: «У той час, коли чемпіонат світу з ралі підкорює нові території, FIA Rally Star буде стимулювати появу гонщиків нового покоління. Використовуючи такі дисципліни, як Digital Motorsport і Motorkhana, ми зможемо дати шанс багатьом молодим ентузіастам, завдяки чому найбільш перспективні з них отримають підтримку, яка дозволить їм опинитися у WRC. З FIA Rally Star ми сподіваємося знайти майбутнього чемпіона світу, де б він не був і ким би він не був».

У FAU нам повідомили, що поки ніяких кроків у цьому напрямку не робилося, але при появі будь-якої інформації нам обов’язково буде повідомлено.

25-02-2020 23574
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца