Естонія: за крок від фінішу (ВІДЕО)

Як і рік тому, естонський ралійний чемпіонат стане найбільш насиченим з усіх національних чемпіонатів у країнах Балтії. Для порівняння – в Латвії календар першості в цьому році налічує лише чотири раунди (це з урахуванням подвійного етапу в рамках міжнародного Rally Liepāja), в Литві заплановано п’ять етапів… Зате в Естонії недавно відбулося Grossi Toidukaubad Viru Rally, яке стало четвертим/шостим раундом у цьому році – попереду на всіх чекає ще традиційний жовтневий фінал на острові Сааремаа, популярне Saaremaa Rally. Розбіжності у нумерації раундів пояснюється легко – як і рік тому, на міжнародному Rally Estonia (подвійний раунд чемпіонату Естонії) були допущені лише учасники на міжнародній техніці в класах EMV2 (R5/Rally2, S2000, NR4), EMV3 (Rally3), EMV4 (R2, Rally4, Rally5). Тобто в абсолюті та національних дивізіонах на два залікових змагання менше. На старті Grossi Toidukaubad Viru Rally з’явилися 66 учасників на чолі з Георгом Гроссом на Ford Fiesta WRC, але тільки три з них прибули з-за меж Естонії – Радік Шаймієв (Hyundai i20 R5), Сергій Потійко (черговий старт українця на прототипі Škoda Fabia Rally2-Kit литовської підготовки) та 16-річний німець Фабіо Шварц (Ford Fiesta Rally4), який поступово розширює свою програму стартів у Балтії…

Безумовно, головним фаворитом на своїх домашніх трасах вважався чинний чемпіон Георг Гросс на Ford Fiesta WRC. Особливо з урахуванням того, що два швидких естонських «міжнародника», Георг Ліннамяе й Егон Каур, зосередилися на підготовці до своїх чергових виступів у чемпіонаті світу (заліки WRC-2, WRC-3) і пропускали ралі в Віру… Особливий ж інтерес викликає процес переходу деяких молодіжних екіпажів на техніку R5/Rally2 – три тижні тому на Lõuna-Eesti Ralli Роберт Вірвес стартував за кермом Hyundai i20 R5, зараз на Viru Rally цей автомобіль перейшов до Кена Торна (молодіжний чемпіон Європи заради такої нагоди миттєво пожертвував запланованим раніше стартом на Azores Rally за кермом Ford Fiesta Rally3)… У компанії претендентів на подіум можна було побачити також Рауля Йєетса (Škoda Fabia Rally2 evo) та Прііта Коіка (Ford Fiesta Rally2). Старт ралі вийшов трохи сумбурним – Георг Гросс повільно набирав темп, програв два перших допа (кращі часи були у Кена Торна та Рауля Йєетса) і після СД2 несподівано опинився лише третім… До всього цього додався ще стрімкий сход юніора Фабіо Шварца – на першому ж СД не витримав привід.

На цьому запас сюрпризів було вичерпано – в подальшому Гросс виграв п’ять допів з восьми, здобув третю в цьому році перемогу (понад півхвилини відриву від Торна) та повернув собі лідерство в абсолютному заліку чемпіонату, де вже відірвався на 79 очок перед фінальним раундом. Найбільше заінтригував чудовий темп Кена Торна – він виграв два СД і впевнено переграв Йєетса-старшого. Для нього це лише третій старт на R5/Rally2 (два попередніх були на Saaremaa Rally ще в 2018 і 2019 роках)… Цікаво, чи зможе він отримати у 2022 році повноцінну програму стартів на R5/Rally2 – в ERC або, як мінімум, у чемпіонаті Естонії? Черговий успішний фініш Рауля Йєетса (третій в абсолюті, другий в класі EMV2) дозволив йому випередити Георга Ліннамяе в загальному заліку дивізіону EMV2 (рахунок 127 очок проти 117). Виступ українського екіпажу Сергія Потійка й Івана Мішина на Škoda Fabia Rally2-Kit приніс їм одинадцяту позицію в абсолюті, що стало для них одним з кращих результатів за весь час виступів у національних чемпіонатах Балтії. Особистим рекордом українського дуету поки залишається десяте місце на литовському Rally Classic у 2018 році, з інших досягнень слід відзначити третю позицію на спринтерському Gravel Fest Rally в Литві два з половиною місяці тому.

Grossi Toidukaubad Viru Rally
1. Гросс/Милдер (EE, Ford Fiesta WRC) 54.19,0
2. Торн/Паннас (EE, Hyundai i20 R5) +35,6
3. Йєетс Р./Таніель (EE, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.10,8
4. Кирге/Вааса (EE, Mitsubishi Lancer Evo IX) +1.48,0
5. Бундсен/Лощеніков (EE, Mitsubishi Lancer Evo VII) +2.59,7
6. Шаймієв/Цветков (RUS, Hyundai i20 R5) +3.30,0
…11. Потійко/Мішин (UA, Škoda Fabia Rally2-Kit) +6.21,4

Чемпіонат Естонії, абсолют (після чотирьох етапів)
1. Гросс – 300
2. Бундсен – 221
3. Шаймієв (RUS) – 197
4. Коік – 190
5. Лівімягі – 176

Чемпіонат Естонії, EMV2 (після шести етапів)
1. Йєетс Р. – 127
2. Ліннамяе – 117
3. Шаймієв (RUS) – 93
4. Коік – 70
5. Каур – 63


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Pille Russi (Eesti Autospordi Liit)

21-09-2021 15024
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца