ERC-2018: на «екваторі»

Ралійний чемпіонат Європи досяг свого екватора – вже завтра ввечері пролог на Rally di Roma Capitale відкриє другу половину сезону. Одна з головних особливостей римського ралі – саме на ньому відновиться боротьба в обох юніорських серіях, ERC Junior U28 (для екіпажів на R5) і ERC Junior U27 (учасники на R2), які зазвичай забезпечують чималу частину учасників в ERC (до двох десятків екіпажів додатково). Згадайте, як часом не вистачало дійсно різноманітної конкуренції на недавніх етапах в Греції і на Кіпрі, які не входили в молодіжні календарі… Зате на італійському раунді подібної проблеми вже не буде – сім юніорів на R5 і дванадцять на R5 здатні добряче «підігріти» інтригу як в абсолютному заліку, так і в моноприводі. І поки що можна назвати мінімум три молодіжних екіпажі, які цілком готові поборотися за подіум і попсувати нерви визнаним лідерам – Микола Грязін (SRT), Фабіан Крайм (Skoda Auto Deutschland) і Лоран Пельє (Peugeot Rally Academy).

В абсолютному заліку гонки і всього ERC центральною подією стане бій двох екіпажів, які цього року дотримуються абсолютно різних принципів. Олексій Лук’янюк зазвичай на голову перевершує всіх своїх суперників за швидкістю, але занадто часто «колекціонує» аварії – два таких інциденти, в Греції і на Кіпрі, повністю перекреслили дві його перемоги на старті сезону, на Азорах і Канарах. Ось його головний опонент, Бруно Магальяйнш, хоч і не похвалиться такою швидкістю, але очки збирає регулярно, завдяки чому і став зараз лідером загального заліку чемпіонату Європи (98 очок проти 83 у Лук’янюка). Але таке «очкова дріб’язковість» в якийсь момент може виявитися не надто ефективною – адже в залік за підсумками сезону йдуть шість кращих результатів з восьми, що в майбутньому обіцяє чимало «математичної еквілібристики». Крім того, португалець вже не раз скаржився, що досі не має гарантованого бюджету на весь сезон і змушений збирати кошти від гонки до гонки. Тому перемога під Римом йому насправді не завадить!

До речі, зараз учасникам ERC на Rally di Roma Capitale все ж доведеться зустрітися у відкритому бою з фаворитами італійської першості – рік тому майже всі італійці виступали в своєму окремому заліку і з гостями не «перетиналися». Зараз, навіть за відсутності травмованого Паоло Андреуччі, є мінімум три місцевих екіпажі, які здатні добряче попсувати нерви «європейцям» – Умберто Скандола, Джандоменіко Бассо, Сімоне Кампеделлі… Крім того, варто звернути увагу, що Skoda Motorsport вже в третій раз поспіль виставляє на етапі ERC фіна Юусо Нордгрена – невже це просто підготовка до стартів в WRC-2? Чи все ж у млада-болеславців є деякі плани на чемпіонат Європи 2019 роки? Була ж свого часу така програма з Есапеккою Лаппі! У заліку ERC-2 теж має бути цікаво – на асфальтовій трасі зустрінуться всі три лідери «серійної» категорії, тобто росіянин Сергій Ременник, угорець Тібор Ерді і аргентинець Хуан Карлос Алонсо, а компанію їм складе ще один угорець, маловідомий Юхас Чаба (переважно, виступав в Угорщині і Центральній Європі).

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото FIA ERC

19-07-2018 14357
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца