EKO Acropolis Rally: додатковий фактор

Ще кілька тижнів тому всім здавалося, що грецький етап чемпіонату Європи, відоме Acropolis Rally, не надто порадує своїх глядачів якимось сюрпризами в складі учасників. Швидше, мало бути навіть навпаки – гонка не була етапом в молодіжних заліках ERC Junior U27 і ERC Junior U28, що гарантувало значні «кадрові» втрати в порівнянні з раундами на Азорах і Канарах (дуже сильно «просів» монопривод, взяли паузу юніори Кріс Інгрем, Фабіан Крайм, Лоран Пельє, Микола Грязін)… Не дивно, що багато хто схилявся до варіанту подій під назвою «Олексій Лук’янюк і всі інші» – тобто суперниками пітерця мали стати вже добре знайомі йому Бруно Магальяйнш, Ейвінд Брюнільдсен, Норберт Херціг, Гжегош Гжиб, Лукаш Хабай і, можливо, хтось з місцевих. Але вже на перших етапах цього року було помітно, що більшість екіпажів з цієї компанії зазвичай помітно поступаються Лук’янюку. Але ближче до гонки картина в списку учасників стала набагато цікавішою!

З’явився додатковий фактор у вигляді двох нових і серйозних учасників, які можуть дуже непогано «підігріти» грецький етап ERC. По-перше, Skoda Motorsport вирішила відправити в Грецію на «стажування» одного з трьох своїх юніорів – фіна Юусо Нордгрена, для якого спеціально орендували Skoda Fabia R5 у голландської команди Wevers Sport (щось подібне вже було зроблено в січні для додаткового виступу Оле Хрістіана Вейбю в Монте-Карло). По-друге, українські вболівальники матимуть змогу знову побачити на міжнародних трасах екіпаж Юрія Протасова і Павла Черепіна, та ще й на Skoda Fabia R5 – востаннє вони стартували на автомобілі R5 майже три роки тому (це сталося в жовтні 2015 року на Tour de Corse, етапі WRC). Таким чином, глядачі вже зараз отримали чудову інтригу на Acropolis Rally! З одного боку, лідери ERC – Олексій Лук’янюк і Бруно Магальяйнш (обидва віце-чемпіони Європи різних років). З іншого – заводський пілот Skoda Motorsport Юусо Нордгрен (нехай навіть просто юніор і лише на клієнтській машині) плюс дворазовий призер WRC-2 Юрій Протасов (третій в 2013 році і віце-чемпіон в 2015 році, три перемоги плюс сім подіумів на етапах WRC-2)!

І вже під час тренувальних заїздів стало зрозуміло, що поява двох таких «джокерів», як Юрій Протасов і Юусо Нордгрен, дуже сильно вплинула на співвідношення сил в європейському заліку. Незважаючи на те, що в обох проїздах кращий час належав Олексію Лук’янюку, було помітно, що українець і фін з кожним заїздом швидко скорочують своє відставання від лідера ERC – Протасов двічі фінішував в Топ-3 (другий і третій часи в заїздах, третій за підсумками тренування), Нордгрен зумів стати другим. Найцікавіше ж відбулося якраз у кваліфікації – феєрична битва між Олексієм Лук’янюком і Юусо Нордгреном завершилася на користь 21-річного фіна, який буквально «видряпав» відрив в 0,021 секунди (2.19,778 проти 2.19,799)! Третю позицію ж завоювали українці Юрій Протасов і Павло Черепін! Звичайно, ще зарано робити глобальні прогнози на всю гонку, але схоже на те, що українець з фіном здатні відібрати чимало очок у фаворитів – якщо не у Лук’янюка, то хоча б у його основних суперників. Правда, грецькі траси можуть мати свою думку з цього приводу…

EKO Acropolis Rally, кваліфікація (Топ-10)
1. Нордгрен/Суомінен (FIN, Skoda Fabia R5) 2.19,778
2. Лук’янюк/Арнаутов (RUS, Ford Fiesta R5) +0,021
3. Протасов/Черепін (UA, Skoda Fabia R5) +1,142
4. Хабай/Димурскі (PL, Ford Fiesta R5) +1,588
5. Брюнільдсен/Гульбек-Енган (N, Ford Fiesta R5) +1,904
6. Магальяйнш Б./Магальяйнш Х. (P, Skoda Fabia R5) +2,000
7. Цулофтас/Христосому (CY, Citroen DS3 R5) +2,420
8. Гжиб/Врубель (PL, Skoda Fabia R5) +2,781
9. Пташек/Щепаняк (PL, Skoda Fabia R5) +3,007
10. Херціг/Ференц (H, Skoda Fabia R5) +3,909

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Skoda Motorsport, Acropolis Rally, Facebook (Protasov/Cherepin Rally Crew)

31-05-2018 19363
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца