Два різних фінали (ВІДЕО)

У минулі вихідні одночасно фінішували відразу два національні ралійні чемпіонати в Європі – румунський та німецький… Але фінальні раунди склалися абсолютно по-різному. У Румунії нещодавнє Raliul Bucovinei (з мінімальним коефіцієнтом 0,6), яке свого часу через коронавірусні обмеження перенесли з квітня на жовтень, майже нічого не вирішувало – чемпіон (Сімон Темпестіні) та віце-чемпіон (Себастьян Барбу) визначилися достроково. Деяка подоба інтриги існувала лише в боротьбі за третє місце, де Дан Гіртофан мав певні «шанси» у фіналі програти битву за «бронзу», але лише за умови, що Адріан Теслован спромігся б пробитися на подіум. Але цього не сталося, перемогу святкував Себастьян Барбу та досяг найвищого успіху в кар’єрі – став віце-чемпіоном Румунії (до того його найвищим досягненням було четверте місце за підсумками сезону). Загалом складається враження, що експеримент зі складною «багаторівневою» системою нарахування очок виявився невдалим. Всю інтригу швидко вбив Сімоне Темпестіні, якому вистачило лише п’ятьох стартів та чотирьох перемог на ключових етапах, щоб достроково здобути вже свій шостий титул чемпіона Румунії.

На відміну від румунської «формальності», події в Німеччині принесли набагато більше яскравих вражень для вболівальників та учасників. Все ж перед фінальним етапом на титул претендували три екіпажі – Домініка Дінкеля (116 очок), Маріяна Грібеля (113), а також Юліуса Таннерта (98), чиї шанси на титул вважалися мізерними. У битві двох головних претендентів ініціативу одразу перехопив Грібель, який вирвався в лідери AvD Sachsen-Rallye, тоді як Дінкель почав колекціонувати проблеми – його весь час жбурляло між другим та п’ятим місцями… Для недавнього лідера чемпіонату все завершилося на СД6, коли на його Ford Fiesta Rally2 відмовив турбонаддув – чотири хвилини відставання поставили хрест на всіх сподіваннях Домініка. Остаточно добив його виліт зі траси на СД8. Після цього Маріян Грібель миттєво скинув темп, тихо фінішував другим та став уже дворазовим чемпіоном Німеччини, повторивши свій успіх 2018 року. Свою першу в кар’єрі перемогу здобув Юліус Таннерт, що дозволило йому буквально в останній момент стати віце-чемпіоном! Можна лише поспівчувати екс-лідеру Домініку Дінкелю, який у фіналі сезону миттєво впав з першого на третє місце.