Другий сезон в новому форматі (ВІДЕО)

Рік тому ралійний чемпіонат Південної Африки був майже повністю «переформатований» – повний привід відсунули на задній план (точніше, перевели в категорію Open), а основним класом повинен був стати R2. За великим рахунком, ця реформа першості лише узаконила ту ситуацію, яка склалася на той момент – майже всі програми із застосуванням техніки Super 2000 були згорнуті (одна за іншою пішли марки Ford і Volkswagen, а Toyota залишилася на самоті, без зусиль вигравала гонку за гонкою і здобувала вищі титули). Тому чи не єдиним способом якось врятувати чемпіонат було здешевлення участі в змаганнях – тобто перевести його на монопривод … Як показав досвід Британії (спочатку в 90-х роках а потім і кілька років тому) і Австралії, цей крок дозволить якось пережити великий спад, а потім поступово повертати на трасу техніку вищих класів.

Минулого року південноафриканський чемпіонат після реформи хоч і сильно «обмілів», але відразу виграв в іншому. По-перше, подарував чимало сюрпризів – наприклад, перемоги екіпажів за кермом раритетної техніки випуску 70-х років (на кшталт Ford Escort RS1800 або Porsche 911). По-друге, миттєво загострив боротьбу за найвищий титул – у чемпіона було 69 очок, а у третього призера 63. І є надія, що в 2018 році події виявляться не менш цікавими… Принаймні, стартовий етап Trade Brands Tour Natal Rally приніс мінімум дві цікаві події – сход чемпіона Гая Боттерілла (фаворит в ролі переслідувача завжди підігріває інтерес до чемпіонату!) і строката компанія на фініші перегонів (на подіумі опинилися представники трьох різних марок – Ford, VW, Toyota). До цього варто додати молодість більшості лідерів – Ріхарду Ліку тільки 22 роки, а Ей-Сі Потгітеру влітку виповниться 24 роки (в порівнянні з ними 32-річний Гай Боттерілл виглядає справжнім ветераном).