Десь в Америках (ВІДЕО)

Заокеанське ралійне життя зараз стрімко «розбігається» за різними напрямками – наприклад, у США місцевий ARA National Rally Championship фінішував ще півтора тижня тому у штаті Орегон, де відбулося Cooper Tire Oregon Trail Rally. Фінальний раунд приніс повну та беззаперечну перемогу екіпажам марки Subaru, які повністю посіли весь подіум – перемогу святкував канадець Брендон Семенюк із Subaru Motorsports USA, компанію у Топ-3 йому склали одноклубник Тревіс Пастрана та Кен Блок із Hoonigan Racing Division… Це ж тріо здобуло весь подіум за підсумками сезону – Пастрана ще у серпні достроково став чемпіоном, на другій позиції втримався Блок, якому вистачило запасу очок, щоб усе ж залишити за спиною Семенюка. Найбільше заінтригувала кількість іноземних гостей, які виступили в Портленді. Наприклад, оманець Хамед Аль-Вахайбі (у 1998-2005 роках регулярно виступав у WRC у категорії Production, де навіть здобув три перемоги та став віце-чемпіоном у 1999 році) або аргентинець Хав’єр Кастро (його Toyota Etios R4 стала першою машиною цієї категорії, яка дебютувала в США). Цікаво, чи це були разові візити у їх виконанні? Чи це все ж можна вважати попередньою пробою сил нових гостьових учасників перед великим американським сезоном 2022 року?

В Аргентині відбувся вже восьмий раунд національного чемпіонату – Rally de Catamarca II, яке отримало найвищий коефіцієнт 1,5 (переможець за досить складною формулою міг здобути максимум 93,5 очка замість звичайних 59 очок). У нечисленному дивізіоні R5/Rally2 (все ж європейська техніка цього класу досі не може як слід «злетіти» в Аргентині), де цього разу стартували лише два екіпажі, знову не було рівних Алехандро Кансіо – він здобув чергову перемогу в абсолюті (вже п’яту у восьми стартах) та достроково гарантував собі титул у категорії RC2A. Тим часом у традиційній національній групі RC2B (для місцевої техніки Maxi Rally Turbo) триває протистояння Геронімо Падільї та Ніколаса Діаса – перед фінальним раундом їх поділяють 38 очок (рахунок зараз становить 402,5:364,5 на користь Падільї). Найцікавіше, що Геронімо Паділья поки що виграє виключно завдяки стабільності – він фінішував на всіх без винятку етапах, записав на свій рахунок три перемоги та чотири подіуми у восьми стартах… Це дозволило йому випередити Ніколаса Діаса – у того хоч і п’ять виграних етапів, але два сходи на початку сезону коштували йому щонайменше 70-80 втрачених очок. Тепер все вирішиться у грудні, коли заплановано фінальне Rally de Entre Ríos – Concepción del Uruguay…

Поки що найбільш заплутана ситуація у чилійському чемпіонаті, який стартував лише на початку серпня, через що фінал сезону був «пересунутий» аж на січень. У минулі вихідні відбувся тільки четвертий раунд із шести запланованих цього сезону – триденне Gran Premio Osorno, яке могло принести переможцю до 39 очок. Варто мати на увазі, що у чилійському чемпіонаті найбільше цінуються саме щоденні результати – принйамні, найкращий час за підсумками окремого дня приносить екіпажу відразу 10 очок (це при тому, що перемога у всьому ралі дасть лише 6 пунктів). Вже на другому етапі поспіль на подіумі фінішували одні й ті самі екіпажі – чилійця Хорхе Мартінеса (попри проблеми та 40 секунд штрафу у фінальній частині, він спромігся здобути другу поспіль перемогу), аргентинця Мартіна Скунсіо плюс ще одного господаря траси, Еміліо Фернандеса. Відразу привернув увагу той факт, що своєрідна система нарахування очок не дозволила переможцю різко відірватися від суперників – адже Мартінес набрав в Осорно 28 очок, а у Скунсіо та Фернандеса 26 та 25 очок відповідно! У загальному заліку групи RC2 поки що розгоряється битва між Хорхе Мартінесом та Еміліо Фернандесом (тут рахунок 76:67), в яку намагаються влізти Педро Еллер, Ніколас Фукс, Мартін Скунсіо…