«Дакар»-2021, SSV/UTV. Несхожі сюжети

Події в дивізіонах T3 (Light proto) і T4 (SSV/UTV) розрізнялися між собою як небо і земля. У заліку легких прототипів все вирішив фактор надійності та стабільності – жоден з найшвидших екіпажів на техніці Т3 не зміг фінішувати на подіумі… У підсумку склалася цікава картина, коли всі тринадцять СД, тобто пролог і дюжину етапів, вигравали тільки три екіпажі – Сета Куінтеро (6 перемог на спецділянках), екс-раліста Кріса Міка (4) й іспанки Крістіни Гутьєррес (3). Але з цього тріо лише Куінтеро зумів завершити марафон в Топ-5 – йому не завадив навіть жорстокий провал на дев’ятому етапі «Дакару», коли американець втратив понад вісім годин і втратив впевнене лідерство. Найкраще за всіх використовував свої шанси Йозеф Махачек – чеський ветеран (63 роки) спокійно, без зайвого ризику фінішував і завоював свою шосту перемогу на «Дакарі» (до того він п’ять разів ставав найсильнішим в заліку квадроциклів)! Окреме свято й у X-raid Team – адже італійка Камелія Ліпароті в складі команди Yamaha powered by X-Raid Team фінішувала другою в заліку Light proto!

Продовжує викликати чимале здивування той факт, що начебто «серійна» техніка SSV/UTV групи Т4 цього року виявилася набагато швидшою та надійнішою, ніж «прототипи» категорії Т3 – такого потоку технічних проблем і сходів у них не спостерігалося… Буде цікаво дізнатися, чи зміниться ситуація в найближчі пару років – все ж вважається, що саме Light proto повинні демонструвати суттєву перевагу за рівнем підготовки та швидкістю. Хоч би що там було, але в заліку SSV/UTV рівень конкуренції виявився набагато вищим, ніж у Light proto – п’ять найшвидших екіпажів вклалися в інтервал менше півтори години. Головним героєм став чилієць Франсіско Лопес, який перевершив суперників за всіма показниками – виграв шість етапів і здобув свою другу перемогу на «Дакарі»! Тепер у Лопеса чудова колекція досягнень за кар’єру – два третіх місця в мотозаліку плюс дві перемоги та третє місце в категорії SSV/UTV! Відзначилися ще поляки – Арон Домжала став третім, брати Міхал і Марек Гочали, дебютанти «Дакару», фінішували в Топ-10 (на четвертому та восьмому місцях).