«Дакар»-2020, авто/SSV: третя перемога «Матадора»!

Подібного фінішу в заліку автомобілів на «Дакар» більшість вболівальників навіть не згадають – принаймні, за останні десять років не було такого, щоб перед фінальним етапом всі три лідери йшли в інтервалі близько десяти хвилин. Навіть якщо на двох перших місцях все ще тривала битва за кожну хвилину (подібне було вже не раз), то володар третьої позиції на той момент зазвичай відставав мінімум на годину… Чесно кажучи, в підсумковій перемозі Карлоса Сайнса майже ніхто не сумнівався – аж надто досвідчений «Матадор», та й у Mini JCW Buggy на цьому «Дакарі» практично не було проблем з надійністю. Головною ж інтригою повинна була стати битва за друге місце Нассера Аль-Аттії зі Стефаном Петеранселем, яких розділяли лише шість секунд… Правда, катарець швидко знищив усі надії на якусь запаморочливу дуель – Нассер миттєво наздогнав Стефана (тобто просто стрімко виграв у нього три хвилини, попри «занадто швидкі Mini JCW Buggy»), після чого випередив на трасі француза та примчав на фініш спецділянки з найкращим часом. У підсумку, Аль-Аттія нарешті виграв етап на нинішньому «Дакарі», доїхав другим і завадив X-raid зробити переможний дубль.

Тим часом Карлос Сайнс спокійно примандрував до свого третього тріумфу на «Дакарі», причому «Матадор» досяг цих успіхів за кермом трьох різних автомобілів – Volkswagen Race Touareg 2 (2010), Peugeot 3008 DKR Maxi (2018) та Mini JCW Buggy (2020). За іронією долі, в усіх трьох випадках на другій позиції за іспанцем неодмінно фінішував… Нассер Аль-Аттія! Здається, подібна закономірність сьогодні просто не залишала Стефану Петеранселю жодних шансів в боротьбі з катарцем – француз був просто приречений на третє місце. Крім того, Карлос Сайнс у віці 57 років 280 днів є найстаршим пілотом, який зумів виграти «Дакар» – схоже, цей рекорд ще не скоро зможуть перевершити… Успішно фінішували в Топ-10 обидва найсильніших екіпажі Саудівської Аравії – Язід Аль-Раджі став четвертим (на всіх без винятку етапах неодмінно доїжджав в Топ-10), Ясір Сейдан дев’ятим (до речі, на його рахунку три фініші в Топ-3 на етапах). З інших подій нинішнього «Дакару» слід відзначити чималі успіхи приватних команд на задньопривідних багі – в Топ-10 фінішували відразу два таких екіпажу, француза Матьє Серрадорі на Century CR6 та китайця Хань Вея на Geely SMG.

На тлі таких яскравих подій в заліках мотоциклів, де Honda нарешті перемогла КТМ і здобула перемогу після три валої перерви в 31 рік, і автомобілів, де Карлос Сайнс увійшов до елітного клубу «Мінімум три перемоги на «Дакарі»», категорія SSV/UTV не відразу звернула на себе увагу. А там теж відбувалися історичні події – як виявилося, на «Дакарі»-2020 представники США не просто вперше в історії стали переможцями цього марафон, але ще й зробили це відразу в двох заліках. І якщо найпершим (просто тому, що трохи раніше прибув на фініш змагання) став Ріккі Брабек на мотоциклі Honda CRF 450 Rally, то наступним став екіпаж Кейсі Кьюррі й Шона Беррімена на Can-Am Maverick X3! І якщо врахувати той факт, що Red Bull зараз в категорії легких багі SSV/UTV активно просуває відразу трьох юніорів з США (Блейда Хілдебранда, Мітчелла Гатрі, до яких через рік може приєднатися також 17-річний Сет Квінтеро), то цілком можемо в найближчі пару років отримати на «Дакарі» невелику «американську епоху» в цьому заліку. Всі передумови до цього вже є.

Автомобілі, день 12 (Хараз – Кіддія, СД 167 км)