Черговий клієнт для Toyota

Останнім часом складається враження, що Toyota Gazoo Racing WRT вирішила наслідувати приклад M-Sport та почала поступово запускати «клієнтські» програми – нехай навіть тільки у вигляді одноразової оренди Toyota Yaris WRC на окремі етапи чемпіонату світу… Рік тому команда Томмі Мякінена виставила на Rally Sweden додаткову машину для знаменитого Маркуса Грьонхольма, який побажав таким чином попрощатися з світовою першістю. У цьому році «клієнтом» японсько-фінської команди трохи несподівано став Ярі-Матті Латвала. Нехай фін формально залишається в Toyota Gazoo Racing WRT та бере участь в тестовій роботі над заводськими машинами, але факт залишається фактом – Латвала офіційно орендує Toyota Yaris WRC, платить за його підготовку до змагань та обслуговування під час ралі. А зараз з’явилося цікаве повідомлення – Toyota Gazoo Racing WRT в Аргентині виставить четвертий автомобіль Toyota Yaris WRC, який буде пілотувати місцевий гранд, 50-річний ветеран аргентинського та світового ралі Федеріко Вільягра, він же «Ель-Койот»!

Тим, хто стежить за ралі в Південній Америці, представляти Вільягру нема потреби – все ж він є 18-разовим чемпіоном Аргентини в різних категоріях, одним з найрезультативніших аргентинських пілотів в чемпіонаті світу (55 стартів на етапах WRC, 83 здобутих очка в абсолюті), неодноразовий учасник «Дакарів» в заліках автомобілів і вантажівок (третій призер марафону 2016 року в вантажній категорії). Пік його міжнародної ралійної кар’єри припав на 2007-2011 роки, коли Вільягра виступав в напівзаводській Munchi’s Ford World Rally Team та пілотував Ford Focus RS WRC. Коли компанія Munchi’s закрила свою велику ралійну програму, «Ель-Койот» повністю перемкнувся на виступи в чемпіонаті Аргентини з власною командою VRS Rally Team, яка вже майже десять років успішно займається підготовкою та обслуговуванням Ford Fiesta Maxi Rally (на цих автомобілях Федеріко чотири рази завоював вищий титул). Вже оголошено, що на Speedagro Rally Argentina (заплановано на 23-26 квітня) Вільягра стартує з 22-річною штурманессою Вірхінією Клус.