Битва на острові (ВІДЕО)

За традицією, естонський чемпіонат фінішує в жовтні на острові Сааремаа, де майже півстоліття проводять одне з найвідоміших і найпопулярніших ралійних змагань Балтії – Saaremaa Rally (до 1993 року мало назву Tehumardi Ralli). На перший погляд, особливої інтриги не було – Георг Гросс впевнено лідирував в абсолюті. І міг програти боротьбу за титул тільки при дотриманні відразу двох умов – якщо його єдиний суперник Ранно Бундсен виграє на Сааремаа, а сам Гросс або зійде, або за підсумками ралі фінішує не вище 34-го місця в абсолютному заліку. Такий варіант здавався практично нереальним – адже Бундсену на Mitsubishi Lancer Evo IX доведеться боротися не тільки з Гроссом (Ford Fiesta WRC), але і з «армадою» з одинадцяти екіпажів на R5/Rally2. Зате в боротьбі за підсумкові місця з другого по десяте все могло змінитися в будь-який момент – більш того, на титул віце-чемпіона Естонії в абсолюті могли претендувати до дев’яти екіпажів! До цього можна було додати також неабияку битву за титул У дивізіоні EMV2 (техніка R5/Rally2, S2000, NR4) за участю Рауля Йєетса та Георга Ліннамяе (знову стартував з українським штурманом Володимиром Корсею).

Окрема тема – чергові виступи двох юніорів, Кена Торна та Роберта Вірвеса на техніці R5/Rally2 (відповідно на Hyundai i20 R5 і VW Polo GTI R5). Обидва вже встигли в цьому році відзначитися подіумами в абсолюті – Кен три тижні тому фінішував другим на Grossi Toidukaubad Viru Rally, а Роберт відзначився ще в серпні на Lõuna-Eesti Ralli (третя позиція). До всієї цієї компанії можна було додати також досвідченого Егона Каура на VW Polo GTI R5, який здатний на рівних повоювати навіть з Георгом Гроссом на його Ford Fiesta WRC… І події на трасах Сааремаа негайно принесли безліч різноманітних подій, серед них ще кілька великих аварій. Найпомітнішими стали інциденти Георга Ліннамяе (йшов третім в абсолюті, але на СД7 вилетів з траси, вщент розтрощив VW Polo GTI R5) та Сіїма Ліівімягі, який претендував на Топ-5 в абсолюті за підсумками сезону (на СД10 зніс пару дерев на узбіччі та буквально «розібрав» на частини свій Mitsubishi Lancer Evo IX). На щастя, обидва екіпажі не постраждали. Після аварії Ліннамяе взагалі не залишилося сумнівів, що вищий титул в EMV2 піде до Рауля Йєетса – адже ще до старту ралі він випереджав Радіка Шаймієва на 34 очка…

Слід відзначити, що в битві за перемогу на Saaremaa Rally в Георга Гросса не було беззаперечної переваги – на нього активно «тиснули» Егон Каур (виграв п’ять спецділянок) і Кен Торн (дві перемоги на допах). І перед фінальною спецділянкою Каур зі Торном спромоглися стрімко скоротити своє відставання від лідера до десяти-дванадцяти секунд. І на фініші вболівальники отримали відразу кілька драматичних епізодів… Каура раптом підстерегли два проколи поспіль – він не тільки випав зі Топ-3 абсолюту (перемістився на четверте місце), але і змушений був оформити сход після фінішу фінальної спецділянки. У підсумку Георг Гросс здобув вже шосту перемогу на Saaremaa Rally та став одноосібним рекордсменом, випередивши Івара Райдама з його п’ятьма тріумфи. Плюс обидва юніори, Кен Торн і Роберт Вірвес, вже вдруге в цьому році піднялися на подіум в абсолютному заліку ралі. Цікаво, які програми вони будуть намагатися реалізувати в майбутньому? Очевидно, що монопривід обидва вже давно переросли – час пересідати на R5/Rally2 (або мінімум на Rally3 з повноцінною програмою виступів у «нових» ERC-3 або WRC-3, які з’являться у 2022 році). З інших подій запам’ятався ще жорсткий бій за «бронзу» в абсолютному заліку чемпіонату – Прііту Коіку не вистачило лише одного пункту, щоб відібрати третє місце у Радіка Шаймієва (за попередніми даними, рахунок 239:238).