Арктична репетиція

Коли Фінляндія нарешті отримала офіційну можливість провести відразу два етапи WRC протягом сезону 2021 року (Arctic Rally Finland і Rally Finland), статус січневого Arctic Lapland Rally різко підвищився. Тепер це не тільки перший раунд фінського чемпіонату, а ще й генеральна репетиція перед Arctic Rally Finland (26-28 лютого) – причому як для організаторів, так і для учасників. Маршрут ралі довелося трохи скоротити через антікоронавірусні вимоги – були скасовані три коротких глядацьких міні-допи, зате залишилися сім великих спецділянок довжиною від 23,45 км до 42,68 км (всього 216,84 км бойової дистанції)! Стартовий лист теж справляв чимале враження – 123 екіпажі, включно з більшістю лідерів фінського чемпіонату плюс заводські екіпажі Юхо Хяннінена (Toyota Yaris WRC), Оле Хрістіана Вейбю та Олівера Сольберга (обидва на Hyundai i20 R5)… До них додалися також естонські екіпажі, які запланували цього року старти на міжнародному рівні – Егона Каура, Георга Ліннамяе (обидва на VW Polo GTI R5) та Грегора Йєетса (Skoda Fabia Rally2 evo).

Перемога Юхо Хяннінена нікого не могла здивувати – все ж офіційний тест-пілот Toyota Gazoo Racing на заводський Toyota Yaris WRC міг програти тільки у випадку серйозної помилки чи технічних проблем… Зате в дивізіоні R5/Rally2 відбувалося чимало цікавого – якщо в перший день темп на трасі задавали виключно місцеві екіпажі на чолі з чинним чемпіоном Теему Асунмаа, то в суботу головним героєм лапландського ралі став 19-річний Олівер Сольберг. Юний швед дуже швидко опанував свій Hyundai i20 R5, негайно перехопив ініціативу й навіть примудрився виграти одну спецділянку в абсолюті! У підсумку Сольберг завоював третю позицію в загальному заліку ралі та став другим серед усіх екіпажів на R5/Rally2 – якщо за підсумками п’ятниці він відставав від Теему Асунмаа майже на 40 секунд, то на фініші їх розділили всього лише 0,9 с! Треба визнати, у Сольберга в середині січня дуже інтенсивна програма – 11 січня він взяв участь у тестах у Франції, 15-16 січня виступив на Arctic Lapland Rally, а вже 21 січня його чекає старт на Rallye de Monte-Carlo!