Активність в Угорщині та Португалії (ВІДЕО)

Черговий період замішання та невизначеності в Європі (якраз минулого тижня з’явилися повідомлення про те, що відкладений старт сезону в ERC і чемпіонаті Польщі) не дуже сильно пригальмував ралійне життя в інших країнах… Найпомітнішою подією в минулі вихідні став перший раунд національного чемпіонату Угорщини, який зібрав яскраву компанію зі трьох іноземних фаворитів. По-перше, два таких гранди, як Мадс Остберг і Ян Копецкі, цього року планують провести повний сезон в угорській першості – одного тільки цього факту цілком вистачить, щоб привернути максимум уваги до подій на місцевих трасах. По-друге, на старті ралі в невеликому населеному пункті з непростою назвою Больдогкьоваралья з’явився Микола Грязін на VW Polo GTI R5, який трьома тижнями раніше виграв чеське Kowax Valašská Rally ValMez, де майже на 45 секунд випередив Яна Копецкого! По-третє, угорське ралі стало фінальним тренуванням для Остберга та Грязіна перед їх майбутньою зустріччю в заліку WRC-2 на трасах Croatia Rally, яке відбудеться вже 22-25 квітня.

Події Therwoolin Boldogkő Rally принесли чимало сюрпризів – від цілого оберемка штрафів для фаворитів до раптової зміни лідера на фінальній спецділянці… Але все ж найбільше враження справила просто божевільна швидкість на трасах під Больдогкьоваралья – адже майже на всіх спецділянках середня швидкість добиралася до позначки 130 км/год і навіть перевищувала її (на найшвидшому допі Микола Грязін показав взагалі показав космічні цифри 138 км/год)! І навіть невеликий дощ на фінальній секції, який помітно знизив швидкість, не змінив загальної картини – на фініші чиста середня швидкість (тобто без штрафів) переможця склала 129,75 км/год! Здивував стрімкий провал Яна Копецкого – чех на старті ледве зачепився за третє місце (за Грязіним і Остбергом), а перед другою секцією зійшов через проблеми з диференціалом. Тим часом у Миколи Грязіна була явна перевага у швидкості (виграв п’ять допів зі дев’яти), був на межі поразки (пробив колесо на передостанньому СД), але в фіналі Фортуна передумала – у лідера Остберга на останньому СД розбортувалося колесо, що відкинуло норвежця на п’яте місце. У підсумку, Грязін виграв зі проколом і 40 секундами штрафу!

Певний інтерес викликали події в Португалії – якщо на Азорах ралі все ж довелося перенести, то як будуть складатися справи на континенті (особливо з урахуванням того, що за півтора місяця тут має відбутися етап WRC)? Тут картина більш оптимістична – в неділю відбулося Rali Vieira do Minho, етап чемпіонату Північної Португалії (при цьому для екіпажів з вищим національним пріоритетом створили окремий залік під назвою Extra, з п’ятьма СД і 52,89 км проти шести СД і 63,75 км в «основному» ралі). У категорії Extra не було рівних місцевому гранду Армінду Араужу, який виграв всі спецділянки та на півсотні секунд випередив Педру Мейреліша. Але найбільший сюрприз чекав усіх у «базовому» заліку Rali Vieira do Minho, де стався стрімкий «наліт» литовського екіпажу Мартинаса Самсонаса й Ервінаса Сніткаса – балтійські гості виграли всі шість спецділянок і на цілу хвилину випередили найближчих переслідувачів! Причому суперники у них були дійсно серйозними – адже на другу-третю сходинку подіуму за литовцями піднялися Адрузілу Лопеш та Фернанду Переш, два триразових чемпіони Португалії! Чим ще готовий здивувати Самсонас найближчим часом?!