Acropolis Rally, WRC-2/WRC-3: плутанина

Тільки зараз, вже після грецького етапу WRC, раптово «спливла» невелика, але дуже неприємна нестиковка в спортивному регламенті чемпіонату світу 2021 року. І змусила заново переоцінити шанси двох претендентів на вищий титул у категорії WRC-3. Як з’ясувалося, в одній частині регламенту було згадано, що в залік WRC-3 можна заявитися максимум на шести етапах, до загального заліку за підсумками сезону йдуть п’ять кращих результатів. Але після уважного дослідження та перечитування регламенту стало зрозуміло, що в WRC-3 у цьому році діє формула «П’ять кращих результатів з семи»… Таким чином, картина в цій категорії після дев’яти етапів все ще залишається заплутаною – доведеться почекати як мінімум до жовтневого раунду в Каталонії. На щастя, у частині регламенту, присвяченій заліку WRC-2, подібних різночитань не виявилося – тут при оцінці шансів претендентів на титул можна як і раніше орієнтуватися на формулу «Шість кращих результатів зі семи». Втім, загальна ситуація в WRC-2 все одно залишається заплутаною – бо є два головних претенденти на титул, до яких при сприятливому збігу обставин може долучитися ще один «мисливець»…

Греція вчора принесла несподіване вирівнювання шансів двох головних фаворитів заліку WRC-2 – Андреас Міккельсен здобув уже третю в цьому році перемогу, Мадс Остберг зіткнувся з проблемами, після чого тільки за допомогою SupeRally спромігся фінішувати восьмим (і додав до цього п’ять бонусних очок за перемогу на Power Stage). Тепер їх поділяють рівно 30 очок, але у Міккельсена в запасі залишився лише один заліковий старт – проти двох у Остберга. Доведеться почекати до фінського етапу, щоб дізнатися – чи вдасться Мадсу за відсутності Андреаса ліквідувати цю незаплановану фору? Одночасно з’ясувалося, що болівієць Марко Буласія вже втратив навіть теоретичні шанси на титул – принцип «Шість кращих етапів з семи» дозволяє йому набрати максимум 122 очка (при тому, що у Міккельсена вже 126 очок). Найбільше дивує сумбур у Hyundai Motorsport N, коли склад постійно «смикають» практично в довільному порядку – у підсумку Ярі Хуттунена взагалі не заявили в Греції, Олівер Сольберг вже провалив сезон (три сходи в чотирьох стартах і лише 10 очок в сумі)… А сьогодні з’явилася несподівана новина про те, що в складі Hyundai Motorsport N з’явиться «втікач» зі M-Sport – фін Теему Сунінен, якого планують виставити вже в Каталонії за кермом Hyundai i20 N Rally2!

Але поки що найбільш заплутана ситуація склалася в заліку WRC-3. Мало того, що доводиться всі прогнози перераховувати виходячи з правила «П’ять кращих етапів з семи», так ще й прийшла раптова дискваліфікація Йоана Росселя після фінішу Acropolis Rally (француз здобув перемогу, набрав 28 очок і ще трохи відірвався від поляка Каєтана Каєтановіча)… Але ретельна перевірка його Citroen C3 Rally2 несподівано показала, що підрамник автомобіля важив більше, ніж дозволено. Згідно омологації, цей елемент важить 12,245 кг, а з урахуванням максимально допустимого відхилення +5/-2% діапазон становить 12,0-12,857 кг. Але зважування підрамника дало 12,95 кг, плюс до цього виявилося, що система охолодження задніх гальм теж не відповідає омологації… У підсумку Россель втратив перемогу, що помітно знизило його шанси на титул, а Citroen Racing отримав загалом 60 тисяч євро штрафу, з яких повинен негайно сплатити 20 тисяч (решта відтермінована на рік і набере чинності в випадку повторення подібних «проколів»). Тепер у битві Росселя і Каєтановіча за титул настає пауза щонайменше на місяць – обидва пропустять фінський етап і зможуть зустрітися лише в Каталонії чи Монці (вже є офіційне повідомлення, що італійське ралі замінить Японію та закриє сезон у WRC-2021).

Acropolis Rally, залік WRC-2
1. Міккельсен/Едмондсон (N/GB, Skoda Fabia Rally2 evo) 3:37.27,1
2. Буласія/Дер-Оганнесян (BOL/RA, Skoda Fabia Rally2 evo) +16,7
3. Грязін/Алексанров (RUS, Ford Fiesta Rally2) +4.45,0
4. Ліннамяе/Морган (EE/GB, Skoda Fabia Rally2 evo) +6.02,0
5. Прокоп/Ернст (CZ, Ford Fiesta Rally2) +9.02,7
…8. Остберг/Еріксен (N, Citroen C3 Rally2) +40.50,9

Залік WRC-2 (після дев’яти етапів)
1. Міккельсен (F) – 126 (6 стартів)
2. Буласія (BOL) – 104 (6 стартів)
3. Остберг (N) – 96 (5 стартів)
4. Грязін (RUS) – 67 (6 стартів)
5. Хуттунен (FIN) – 60 (4 старти)

Acropolis Rally, залік WRC-3
1. Каетановіч/Щепаняк (PL, Skoda Fabia Rally2 evo) 3:39.48,2
2. Інгрем/Уітток (GB, Skoda Fabia Rally2 evo) +26,1
3. Ліндхольм/Хямяляйнен (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.32,0
4. Кехагіас/Цаусоглу (GR, Skoda Fabia Rally2 evo) +15.43,3
5. Панагіотіс/Ніколопулос (GR, Citroen DS3 R5) +15.51,1

Залік WRC-2 (після дев’яти етапів)
1. Россель (F) – 127 (6 стартів)
2. Каєтановіч (PL) – 112 (5 стартів)
3. Кьямен (F) – 57 (4 старти)
4. Інгрем (GB) – 49 (4 старти)
5. Ліндхольм (FIN) – 45 (6 стартів)

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Toksport WRT, Citroen, Skoda

13-09-2021 26326
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца