Abu Dhabi Desert Challenge, день 1-3: великі сутички

Передостанній етап Кубка світу з ралі-рейдів, Abu Dhabi Desert Challenge, швидко набрав повний хід – позаду вже три повноцінних гоночних дні з п’яти планових та понад 870 км бойової дистанції в пустелі Аравійського півострова. Попереду ще дві великі спецділянки загальною довжиною майже 470 км – за умови, якщо погода не втрутиться в останній момент та не змусить організаторів скоротити дистанцію… Головне враження від нинішнього ралі-рейду в Еміратах – фантастично повільна траса! Принаймні, протягом трьох днів на жодному допі не вдалося подолати позначку середньої швидкості в 80 км/год – найшвидшою стала перша велика спецділянка в неділю, на якій мотоцикліст Росс Бранч на Yamaha WR450 F01 Rally показав 79,4 км/год. У заліку у мотоциклістів зараз розгорнулася акуратна позиційна боротьба, в якій Маттіас Валькнер успішно переграє всіх своїх суперників – австрієць на KTM 450 Rally Factory Replica виграв пролог, після чого тричі поспіль фінішував другим і лідирує з менш ніж хвилинним відривом від Деніела Сандерса (GasGas 450 Rally Factory Replica). Третім тримається Адрієн ван Беверен на Yamaha WR450 F01 Rally, але його відставання від лідера вже наближається до шести хвилин. Решта помітно відстала – більш ніж на двадцять хвилин…

В автомобільному заліку поки відбувається приблизно те саме, що й кілька тижнів тому в Марокко – екіпаж Нассера Аль-Аттії та Матьє Бомеля на Toyota Hilux старанно громить усіх своїх суперників, виграв три спецділянки поспіль і вже більш ніж на десять хвилин випереджає Якуба Пшигоньского (Mini JCW Buggy). У третє місце міцно вчепився Лусіо Альварес – аргентинець хоч і відстає від поляка на десяток хвилин, але готовий за будь-якої нагоди видряпатися на другу позицію. Найбільше дивує великий спад Язіда Аль-Раджі – саудівець нещодавно вже повністю провалився на Baja Portalegre (все ж спромігся виграти Кубок світу з бах завдяки пристойному запасу очок, проте на фініші сезону програв битву за Кубок Європи поляку Кшиштофу Холовчицу), а зараз «тоне» у пісках ОАЕ та за сумою трьох днів знаходиться лише на сьомому місці. Головна інтрига – чи зможе Нассер Аль-Аттія за підсумками Abu Dhabi Desert Challenge достроково здобути Кубок світу? Принаймні, поки що все йде саме до такого фіналу… Тим часом в окремій категорії Auto 2022 (техніка у специфікації 2022 року, включаючи нові Т1+) найкраще почувається чех Мартін Прокоп, який на своєму модернізованому Ford Raptor RS CC T1+ виграв усі три допи. А ось нова Toyota GR DKR Hilux T1+ з Еріком ван Лоном за швидкістю поки не дотягує навіть до «звичайної» Toyota Hilux Overdrive T1 Лусіо Альвареса.

Найбільш безкомпромісні баталії поки що розгоряються в обох залікових групах легких багі SSV/UTV – при цьому чотири екіпажі на техніці Т3 і Т4 зараз тримаються в Топ-10 абсолюту. Не останню роль у подібному перебігу подій відіграла невисока середня швидкість на допах – за таких умов обмеження максимальної швидкості SSV/UTV не мають такого впливу на результати, як на швидкісних дистанціях, де всі учасники постійно їдуть «на відсічці»… У заліку Т3 розкручується трилер за участю всіх трьох головних претендентів на титул – Фернандо Альварес сьогодні зійшов і продовжать боротьбу з великим штрафом (відставання понад вісім годин), Крістіна Гутьєррес йде третьою та намагається якось відіграти 25 хвилин відставання від Павла Лебедєва (той, своєю чергою, запекло б’ється за лідерство в гонці зі Салехом Аль-Сайфом). Тут точно все має вирішитись на фінальному етапі у грудні в Саудівській Аравії! Не менш напружена сутичка в «серійній» групі Т4, де Остін Джонс намагається переграти Кееса Колена, Еудженіо Амоса й Арона Домжалу – американець має чудовий шанс вже в ОАЕ закрити всі питання та достроково виграти Кубок світу у своїй категорії. Але йому поки активно заважає поляк Марек Гочал, який виграв два допи з трьох і відсунув Джонса на друге місце.