Життя на Півночі та Півдні (ВІДЕО)

Минулого тижня центральною подією липня став довгоочікуваний старт багатостраждального чемпіонату Європи 2020 року, що на якийсь час залишило інші ралійні події в тіні… Проте на національному рівні минулого тижня теж було чимало цікавого. Наприклад, поступово набирає хід Північна Європа – правда, переважно зусиллями Ісландії (Швеція поки обмежується крихітними ралі-спринтами, Норвегія з Фінляндією планують вийти з карантину тільки в серпні)… Зате ісландці менш ніж за два місяці встигли провести вже третій раунд свого національного чемпіонату – на Sauðárkróksrallý другу в цьому сезоні перемогу здобув 24-річний Гуннар Карл Йоуханнессон. Цікаво, що на подіумі вже вдруге цього року можна побачити двох досить відомих за межами Ісландії пілотів – Гуннар Карл Йоуханнессон два роки тому вже виступав у молодіжному заліку британського чемпіонату, Даніель Сігурдарсон у 2010 році досяг насправді помітного успіху та став п’ятим у British Rally Championship, причому випередив тодішніх юніорів Ефіна Еванса та Крейга Бріна.

Не варто випускати також з поля зору той факт, що недавнє Rally di Roma Capitale відкривало сезон 2020 року не тільки в європейській першості, але ще і в національному чемпіонаті Італії – кожен день римського ралі був окремим раундом. Оскільки рекордсмен Паоло Андреуччі (11 титулів чемпіона Італії) начебто взяв паузу у своїй великій ралійній кар’єрі, залишилося три головних претенденти на чемпіонську корону – Джандоменіко Бассо (VW Polo GTI R5), Андреа Круньола (Citroen C3 R5) та Умберто Скандола (Hyundai i20 R5)… Але двоє з цього тріо майже миттєво завалили стартовий раунд – Круньола вже на СД1 міцно «приклався» до бар’єру («компенсацією» стала перемога у другий день ралі), Скандола нахапав понад півгодини відставання в суботу, після чого в неділю фінішував третім. У підсумку Бассо отримав від суперників чудовий подарунок на старті сезону – адже Джандоменіко відразу відірвався від Андреа та Умберто… Чи зможе ця пара «невдах» відіграти фору? Шанс є, але для цього і Круньолі, і Скандолі потрібно вигравати мінімум два наступних раунди.

Якщо в Італії ризикнули й відкрили сезон «повнорозмірним» ралі (тобто майже 200 км спецділянок), то Іспанія вирішила запустити свій асфальтовий чемпіонат у «полегшеній» версії. Маршрут стартового раунду, Rallye de Ourense, налічував чотири різні спецділянки (по два проїзду по кожній) та тільки 123,56 км бойової дистанції – це при тому, що раніше на цьому ралі зазвичай без особливих зусиль накручували 175-200 км допів… Всі чекали битви за участю трьох головних фаворитів – Хосе Марії Лопеса на Citroen C3 R5 (чинний чемпіон на асфальті), Івана Ареса на Hyundai i20 R5 (чемпіон 2017 року) і Хосе Антоніо Суареса (Skoda Fabia Rally2 evo). Однак відразу з’ясувалося, що претендентів на перемогу буде тільки два – Арес весь час йшов третім і швидко відстав від Лопеса з Суаресом, які відчайдушно рубалися між собою до самої фінальної спецділянки. Вже на самому фініші в черговий раз з’ясувалося, що Хосе Антоніо дійсно є одним з найшвидших, але зі стабільністю та везінням у нього чималі проблеми – Суарес виграв п’ять допів зі восьми, лідирував, але на фінальному СД спіймав прокол, втратив дві з половиною хвилини, віддав перемогу Лопесу і миттєво вилетів з трійки призерів.

Sauðárkróksrallý
1. Йоуханнессон/Гудйоунссон (IS, Mitsubishi Lancer Evo X) 1:12.06
2. Хльодверссон/Йоунссон (IS, Subaru Impreza WRX STI N10) +2.55
3. Сігурдарсон/Арнарсдоуттір (IS, Skoda Fabia S2000) +3.18

Чемпіонат Ісландії (після трьох етапів)
1. Йоуханнессон – 61
2. Хльодверссон – 42
3. Сігурдарсон – 38

Rally di Roma Capitale, чемпіонат Італії (етап 1)
1. Бассо/Гранаі (I, VW Polo GTI R5) 59.26,8
2. Скаттолон/Нобілі (I, Skoda Fabia R5) +1.05,5
3. Мікеліні/Перна (I, VW Polo GTI R5) +1.29,2

Rally di Roma Capitale, чемпіонат Італії (етап 2)
1. Круньола/Ометто (I, Citroen C3 R5) 59.38,4
2. Бассо/Гранаі (I, VW Polo GTI R5) +7,9
3. Скандола/Д’Аморе (I, Hyundai i20 R5) +46,8

Чемпіонат Італії (після двох етапів)
1. Бассо – 27
2. Мікеліні – 20
3. Круньола – 15

Rallye de Ourense
1, Лопес/Росада (E, Citroen C3 R5) 1:14.15,7
2. Арес/Васкес (E, Hyundai i20 R5) +58,6
3. Монаррі/Чаморро (E, Citroen C3 R5) +2.01,1
4. Суарес/Іглесіас (E, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.30,1
5. Кааманьо/Родрігес (E, Ford Fiesta R5 MkII) +3.37,4
6. Пардо/Перес (E, Suzuki Swift R4LLY S) +3.40,9


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Mótorsport myndir, ACI Sport Italy, Carlos Peteiro

31-07-2020 6250
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца