Заводська команда Volkswagen поступово повертається у ралі

Керівник Volkswagen Motorsport Свен Сметс в інтерв’ю виданню autosport.com зізнався, що програма виступів заводської команди може стати набагато ширшою, ніж старти «в одній-двох гонках», що планувалися раніше. Після того, як Volkswagen пішов зі світового ралі, керівництво концерну було непохитним щодо можливості виділення грошей, і умовою продовження виступів було повне самофінансування колективу за рахунок приватних клієнтів. Тепер, після успішного дебюту Polo GTI R5 в Іспанії, ми можемо побачити заводські екіпажі на деяких етапах WRC2 або Чемпіонату Європи в сезоні 2019 року.

Свен Сметс: «Під час гонки ми навчилися набагато більшого, ніж під час тестів. Саме тому ми тут, і тепер у нас є список позицій, за якими ми можемо зробити поліпшення. Ми зіткнулися з необхідністю вдосконалення на гравії, а ще більше – на асфальті під дощем, бо Петтер ніколи не тестував автомобіль в цих умовах, і у нас не так багато досвіду. Ми вносили в автомобіль зміни, які зазвичай не робляться під час гонок. Петтер хотів проїхати з цими змінами в налаштуваннях, щоб дізнатися, як буде реагувати автомобіль, і дізнатися про нього більше, ніж під час тестів. На тестах ви швидко знайомитесь із дорогою, а потім налаштовуєте під неї автомобіль. Але під час гонки – це компроміс. У нас була невелика проблема (на автомобілі лідируючого Камійї зламався важіль селектора передач), але ми змогли швидко виправити цю несправність».

Що стосується майбутнього, то Сметс в загальних рисах описав можливість виступів заводських екіпажів.

Свен Сметс: «Цього не трапиться в поточному сезоні і цього не станеться в Монте-Карло. У Швеції на старт вийдуть клієнтські екіпажі, тож нам немає сенсу виставляти там ще і заводські. Крім того, ми не будемо виїжджати на гонки за межами Європи. Ми можемо стартувати в якихось європейських змаганнях високого рівня, наприклад – в Ypres Rally, Barum Rally Zlin або в чомусь подібному».

Що стосується складу пілотів, то Сметс намір продовжити співпрацю з Камії і Сольбергом у якості тест-пілотів і не заперечує можливості їх участі в гонках.

06-11-2018 5769
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца