Ювілей і перемога! (ВІДЕО)

Литовський чемпіонат цього року поступово перетворюється на протистояння господарів і гостей – у боротьбу з Вайдотасом Жалою, Мартинасом Самсонасом, Владасом Юркявічюсом, Гедрюсом Ноткусом вже остаточно включився українсько-естонський екіпаж Валерія Горбаня та Сергія Ларенса на Mini JCW WRC (Eurolamp WRT). Зараз, 6-7 серпня, в Рокішкісі відбувся третій раунд чемпіонату Литви з п’яти попередньо запланованих – Samsonas Rally Rokiškis, на якому з’явилися 67 екіпажів (з них майже чверть прибули з-за меж Литви)… Ще перед стартом цього змагання набралося чимало дійсно цікавих фактів. По-перше, Samsonas Rally Rokiškis запропонував учасникам майже 140 км спецділянок – на двох попередніх раундах бойова дистанція становила десь 100-110 км. По-друге, різноманітний технічний парк – один WRC (Горбань), три прототипи категорій Proto та N5 (на чолі зі Самсонасом-старшим), шість автомобілів R5/Rally2 (тут беззаперечним фаворитом вважався Жала)… До цього можна додати ще одну цікаву подію – організатори з’ясували, що для Горбаня це буде вже 200-й виступ у ралі, і на честь цього ювілею надали екіпажу Eurolamp WRT стартовий номер 200!

Програму змагання відкривали шейкдаун (на якому екіпаж Горбаня і Ларенса впевнено показав найкращий час) і п’ятнична частина, яка налічувала шість допів – чотири основних плюс два проїзди асфальтового міні-допа в Рокішкісі (разом назбиралося 29,28 км бойової дистанції). Чимало «спецій» додала погода, коли пішов дощ… Як багато хто й очікував, негайно атакував Вайдотас Жала, який на старті ралі виграв два СД зі трьох і майже на десять секунд відірвався від Мартинаса Самсонаса. Але після цього всі події раптом «вибилися» з передбачуваної колії… Спочатку Жала на СД4 зніс ретардер (великий тюк сіна), пошкодив радіатор і зійшов – головний фаворит ралі та чемпіонату поза грою! Потім Валерій Горбань під час першого проїзду міського міні-допу раптом втратив цілий десяток секунд і завершив п’ятницю третім в абсолюті, з півхвилинним відставанням від лідера – вперед вирвалися Мартинас Самсонас (Ford Fiesta N5) і Владас Юркявічюс (Skoda Fabia Rally2 evo). Але заспокоюватися було рано, адже в суботу з ранку сценарій різко змінився – Горбань виграв шість допів поспіль і перед фінальною секцією пробився на першу позицію! Самсонас відчайдушно опирався, однак вже на першій ранковій спецділянці раптом «поквапився» і зловив 10 секунд штрафу за фальстарт…

Чотири фінальні спецділянки перетворилися на справжній трилер, коли Мартинас Самсонас розпочав свою стрімку контратаку, виграв три допи поспіль і спромігся перетворити 3,2 секунди відставання від Горбаня на мікроскопічну перевагу в 0,3 секунди. Все повинно було остаточно вирішитися на фінальному Power Stage довжиною 12,7 км – хто візьме гору на Dideliškis, найшвидшій спецділянці всього ралі (перший проїзд на ній дав середню швидкість 132,5 км/год)? І лише на самому фініші визначилися переможці ралі – екіпаж Валерія Горбаня та Сергія Ларенса виграв Power Stage, завдяки чому зумів на 3,3 секунди випередити дует Мартинаса Самсонаса й Ервінаса Сніткаса! У підсумку цей ювілейний старт українця приніс йому вже 31-ту перемогу в абсолютному заліку (всього на його рахунку 25 тріумфів в Україні, по два в Литві та Латвії, по одному в Росії та Естонії). В основних заліках чемпіонату Литви миттєво закрутилася повноцінна інтрига. У дивізіоні AWD Самсонас зі Горбанем відразу вийшли на два перших місця – Жала відкотився з першої на третю позицію. У міжнародній категорії LARČ 2 (техніка R5/Rally2) теж відбулася зміна лідера – Владас Юркявічюс відтіснив Вайдотаса Жалу (на якого відразу насіли Домінікас Бутвілас і Гедрюс Ноткус). Головні битви ще попереду – адже до фінішу залишилося два раунди, причому фінальний етап повинен отримати вищий коефіцієнт 1,5.

Samsonas Rally Rokiškis
1. Горбань/Ларенс (UA/EE, Mini JCW WRC) 1:10.30,9
2. Самсонас/Сніткас (LT, Ford Fiesta N5) +3,3
3. Юркявічюс/Палюкенас (LT, Skoda Fabia Rally2 evo) +38,4
4. Бутвілас/Вайткявічюс (LT, Skoda Fabia R5) +1.44,2
5. Ноткус/Стріжанас (LT, Skoda Fabia R5) +3.38,8
6. Воробьйовс/Пукіс (LV, Mitsubishi Lancer Evo IX) +4.58,8
7. Чапкаускас/Юршіс (LT, Mitsubishi Lancer Evo IX) +6.25,8
8. Тамашаускас/Шмігельскас (LT, BMW M3 E46 Compact) +7.05,3
9. Швядас/Сакалаускас (LT, Mitsubishi Lancer Evo IX) +7.10,7
10. Слуцкус/Шілейкіс (LT, Skoda Fabia R5) +9.03,9

Чемпіонат Литви, залік AWD (після трьох етапів)*
1. Самсонас – 83
2. Горбань (UA) – 79
3. Жала – 69
4. Юркявічюс – 65
5-6. Бутвілас – 50
5-6. Ноткус – 50
* – попередні дані

Чемпіонат Литви, залік LARČ 1 (після трьох етапів)*
1. Самсонас – 97
2. Горбань (UA) – 92
3. Пластінінас – 24
* – попередні дані

Чемпіонат Литви, залік LARČ 2 (після трьох етапів)*
1. Юркявічюс – 86
2. Жала – 72
3. Бутвілас – 72
4. Ноткус – 71
5. Слуцкус – 56
* – попередні дані


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Andriaus Lauciaus, Karolis Seneckis media

08-08-2021 9610
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца