Європа: на різних рівнях (ВІДЕО)

Як і рік тому, в ралійній Європі спостерігається насправді строката картина – десь національні чемпіонати встигли подолати мінімум половину дистанції, а десь тільки намагаються здійснити «перезавантаження» після тривалої паузи. До другої категорії можна віднести гравійний чемпіонат Франції, який після двох скасованих стартових етапів (у квітні-червні) нарешті відкрив сезон 2021 року – в минулі вихідні відбулося Rallye Castine – Terre d’Occitanie… І досить швидко народилася перша сенсація – за підсумками першого дня лідером став Емманюель Гаску, який на Peugeot 207 S2000 впевнено переграв всіх своїх суперників на техніці R5! На жаль, його тріумф був недовгим – вибув через технічні проблеми… Після цього на першій позиції побували Стефан Консані (зійшов за два допи до фінішу) і Бенжамен Клеменсон (став переможцем ралі, не вигравши при цьому жодної спецділянки). Але головним героєм на трасах Окситанії все ж став Лео Россель, молодший брат Йоана Росселя. На СД3 він вилетів з траси, зніс огорожу, втратив понад дві з половиною хвилин, але на фініші виграв п’ять допів зі шести, «продерся» зі дванадцятої на другу позицію та відстав від переможця лише на 5 секунд!

Тим часом Румунія впевнено лідирує серед усіх національних чемпіонатів за кількістю проведених етапів – тиждень тому тут у Бакеу відбувся вже шостий раунд першості, Raliul Moldovei Bacăului. Змагання, яке було також етапом FIA Balkan Rally Trophy, цього року вийшло трохи скандальним – ще перед стартом стюарди FIA (серед них українець Костянтин Бевз) відзначили, що організатори здійснили чимало порушень вимог FIA (у довгому переліку фактів порушень можна було побачити пізню публікацію регламенту цього ралі, а також затвердження низки регламентувальних документів без узгодження з FIA). Ця історія ще матиме продовження, бо подібний інцидент може завадити підтвердженню міжнародного статусу ралі в майбутньому – організатори фактично отримали «сувору догану» і повинні вжити всіх заходів, щоб подібне не повторилося надалі. Тим часом на трасах під Бакеу не було рівних Адріану Респопі, який стрімко виграв 10 допів з 12 і буквально розгромив Дана Гіртофана (понад півтори хвилини відриву). Цікаво, що в загальному заліку чемпіонату досі продовжує впевнено лідирувати Сімоне Темпестіні, який цього року стартував лише на трьох етапах зі шести!