«Війна рестрикторів» в Естонії (ВІДЕО)

Після всієї цієї історії з раптовими поправками в технічному регламенті чемпіонату Естонії (для WRC в версії 2011-2016 років дозволено використовувати рестриктор 34 мм замість затверджених FIA 33 мм) було цікаво подивитися, яким буде перебіг подій на четвертому раунді першості, Grossi Toidukaubad Viru Ralli. Тим більш, що на старті двом WRC (Ford Fiesta RS WRC естонця Георга Гросса і Mini JCW WRC українця Валерія Горбаня) компанію склали два R5 і відразу чотири Proto, заради «рівності» з якими дозволили збільшити рестриктор на WRC. Програма гонки виглядала наступним чином – в п’ятницю дві спецділянки (великий СД плюс малий глядацький доп), в суботу ще сім допів, бойова дистанція склала 106,39 км. І на «закуску» ще одна досить цікава деталь – Viru Ralli відродилося після тривалої перерви. Адже в останній раз гонка відбулася ще в 2014 році, після чого просто миттєво зникла з естонського ралійного календаря…

Ніяких особливих сюрпризів в околицях Віру не відбулося – обидва екіпажі на WRC швидко відірвалися від решти учасників і здобули на фініші два перших місця. Найшвидшим став Георг Гросс, який на рідній трасі виграв всі дев’ять спецділянок і оновив власний рекорд Viru Ralli (чотири перемоги в цій гонці). Українсько-естонський екіпаж Eurolamp WRT Валерія Горбаня і Сергія Ларенса завершив змагання другим, завдяки чому продовжує лідирувати в загальному заліку чемпіонату Естонії з 337 очками. Тепер однією з ключових гонок сезону стане липневе Shell Helix Rally Estonia, яке може міцно заплутати ситуацію в чемпіонаті – адже на цьому етапі з’являться відразу три заводських екіпажі на WRC останнього покоління (Отт Тянак, Тьєррі Ньовілль, Крейг Брін), які неодмінно будуть відбирати очки у нинішніх фаворитів! До речі, в Віру особливо цікаво було спостерігати за результатами «вирівнювання» сил WRC і Proto за допомогою нових рестрикторів – Роланд Муракас на Ford Fiesta Proto відстав від переможця Гросса майже на три хвилини, а Егон Каур (Ford Fiesta Proto) взагалі на чотири!