Вдалий хід «джокером» (ВІДЕО)

Скандинавія остаточно «прокинулася» – після Норвегії відновила діяльність свого ралійного чемпіонату також Швеція. І перед стартом South Swedish Rally всі в черговий раз переконалися, що шведська першість зараз дуже швидко «перебудовується» в новий формат – майже повністю зникли автомобілі WRC (серед учасників можна було побачити тільки дві старенькі Skoda Fabia WRC), більшість основних гравців за першої ж нагоди пересідають на техніку R5 (кілька днів тому в Південній Швеції на цих машинах стартувала дюжина екіпажів). Найпопулярнішими «ер-п’ятими» стали Skoda Fabia R5 (їх набралося відразу сім), за ними йдуть Mitsubishi Mirage R5 місцевої підготовки (три екземпляри), плюс по одному Ford Fiesta R5 і Citroen DS3 R5. Правда, при цьому різноманітті потенційних претендентів на перемогу чи подіум фаворит гонки визначився якось майже миттєво – Фредрік Олін з тріском виграв South Swedish Rally, програвши опонентам лише один доп.

Але все ж можна було відзначити кілька досить цікавих подробиць. По-перше, в центр уваги знову потрапила недавно створена команда Pontus Tidemand Racing, яка зараз активно просуває свої послуги з обслуговування та здачі в оренду своєї Skoda Fabia R5 – автомобіль з номером шасі #191 тижнем раніше задіяли в чемпіонаті Норвегії (Сьорен Снартемо став другим на Rally Sørland), а в Швеції на ньому стартував Маттіас Адіельссон (на жаль, лідер шведської першості зазнав невдачі і зійшов через пошкодження підвіски). По-друге, вже помітно, що інтерес до шведських прототипів Mitsubishi Mirage R5 різко впав – найуспішніший пілот цих машин, Мартін Берглунд, в цьому році пересів на Skoda Fabia R5 і вже вдруге піднявся на подіум. По-третє, Фредрік Олін найкращим чином реалізував своє право на «джокер»-етап (коли кількість набраних очок в гонці збільшується в півтора рази) – перемога принесла йому 37,5 очок замість звичних 25. Цей вдалий «джокер» плюс невдача Адіельссона відразу змінили ситуацію в чемпіонаті – Фредрік Олін став новим лідером, та ще й з помітною перевагою.