Успіхи Макса МакРея

У цьому сезоні на трасах чемпіонату світу і чемпіонату Європи блиснули представники декількох гоночних династій – Каллє Рованперя, Олівер Сольберг і Мартіньш Сескс. Однак в наступному році до них може приєднатися ще один юніор із знаменитим прізвищем – п’ятнадцятирічний Макс Макрей. Син Алістера МакРея і племінник Коліна МакРея зараз проживає в Австралії, де займається картингом і пробує себе в кільці. Дебют в ралі для молодшого МакРея запланований на McRae Rally Challenge 2020 року – захід, який відбудеться на території автоспортивного комплексу Knockhill Racing Circuit, розташованого в Шотландії.

У жовтні там зберуться представники відразу трьох поколінь легендарної гоночної династії: п’ятиразовий чемпіон Великої Британії Джиммі МакРей (дід Макса і батько Коліна та Алістера), чемпіон Великої Британії 1995 року Алістер, ну і звичайно ж, Макс Макрей.

В Австралії Макс, вигравши різні титули у картингу, став кращим в конкурсі Arise Racing Driver Search – програмі пошуку молодих талантів, організованій австралійською командою Arise Racing і вперше реалізованої цього року.

Претенденти змагалися за кермом кільцевих болідів Radical, вироблених в Британії і досить популярних на Зеленому континенті. В якості призу Макс візьме участь в западноавстралійскій серії Formula 1000, що використовує літрові мотоциклетні двигуни.

Макс МакРей: «Я отримав прекрасну можливість потрапити до Формули1000 в цьому році. У процесі відбору пілотування таких автомобілів, як Radical, було для мене чудовим досвідом. Я й досі не можу повірити, що виграв, якщо чесно. І я по-справжньому схвильований майбутнім сезоном і шансом пересісти з карта за кермо гоночного автомобіля. У той самий час, для мене дуже важливим є ралі. У мене була можливість з’їздити в Уельс, щоб покататися на декількох машинах, які свого часу пілотували мій тато і Колін протягом своєї кар’єри. Це було неймовірно».

За кермом легендарної Subaru Impreza WRC Макса ми навряд чи побачимо, але родина дуже хоче, щоб його син взяв участь в сімейному заході.

Алістер Макрей: «Звичайно ж, ми всі з нетерпінням чекаємо McRae Rally Challenge. І дідусь Макса дуже хоче, щоб його онук був у списку учасників. Думаю, було б здорово, щоб тато, я і Макс взяли участь в одному заході. Максу до жовтня 2020 вже виповниться 16, тому подивимося, які у нас будуть варіанти. Можливо, вдасться посадити його в машину з невеликим двигуном, наприклад – літровим. Швидкісті від нього зараз не потрібно!»

McRae Rally Challenge в останній раз проводилося в 2015 році, коли виповнилося 20 років з моменту завоювання титулу Коліном.

29-12-2019 11345
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца