Уругвайські драми і тріумфи Skoda (ВІДЕО)

Той факт, що календар FIA CODASUR Rally Championship останнім часом зазвичай налічує лише п’ять етапів, можна оцінювати по-різному. З одного боку, відносно невелика кількість раундів часто дозволяє зберегти інтригу до самого фінішу сезону – коли в боротьбі за титул беруть участь мінімум два, а то й три рівних екіпажі, складно достроково забезпечити собі вищий титул. З іншого, часом стомлюють перерви в два-три місяці між змаганнями – встигаєш банально «перегоріти» в очікуванні цікавого фіналу… І не вгадаєш, який саме фактор спрацює – позитивний чи негативний.

Цього року вболівальникам довелося повною мірою відчути всі плюси і мінуси короткого календаря. Адже всі з нетерпінням чекали грандіозного фіналу в Уругваї, де в боротьбі за титул мали зчепитися парагваєць Густаво Саба і аргентинець Маркос Лігато (обидва на Skoda Fabia R5) – адже перед останнім етапом обох лідерів поділяв лише один бал (рахунок 154:153 на користь Саби)! З огляду на те, що Rally del Atlántico отримало коефіцієнт 1,5 (тобто переможець гонки міг набрати до 73,5 очок), можна вважати, що ніякого розриву між Сабою і Лігато навіть не було… Але очікування заповітної фінальної «рубки» вийшло занадто тривалим и сильно втомило нетерплячих – передостанній етап, болівійське Rally Santa Cruz, відбувся аж три місяці тому!

Таких драматичних подій точно ніхто не чекав. Спочатку Лігато розбив свою Skoda Fabia R5 на шейкдауні – машину встигли відновити до старту, але скільки нервів при цьому було знищено… Перший день ралі виграв Густаво Саба, що дозволило йому ще на 4,5 пункти відірватися від Маркоса Лігато. Однак потім почалася справня халепа – за два допи до фінішу гонки на Skoda Fabia R5 парагвайця «вирубалася» коробка передач. Лідером став було аргентинець, але… на передостанньому СД втратив 25 хвилин через поломку приводу! І вищий титул все ж відійшов до Саби, який став вже п’ятиразовим чемпіоном Південної Америки! А перемогу в гонці здобув ще один парагваєць – Мігель Сальдівар на Skoda Fabia R5, який в загальному заліку чемпіонату відразу злетів з сьомого на третє місце! Внаслідок цього ми стали свідками цікавого результату – подіум за підсумками сезону був повністю зайнятий екіпажами на Skoda!