Україна-2021: старт сезону

Вже найближчими днями, 3-4 квітня, в Херсоні запланований стартовий раунд ралійного чемпіонату України – Ралі «Чумацький шлях». За останні десять років був лише один випадок, коли першість встигла стартувати ще раніше – це сталося у 2016 році, коли вже 12-13 березня в Закарпатській області відбулося Ралі «Зимові Вершини» (тоді на старт вийшли 9 екіпажів). Зараз же найбільший інтерес становить навіть не факт раннього старту сезону, а численні зміни в загальному регламенті чемпіонату України, які були прийняті в міжсезоння і повинні нарешті сформувати нові стандарти проведення національних змагань. Особливу увагу приділили питанням безпеки – перш за все, обов’язкове оснащення системами GPS як автомобілів для ознайомлення, так і бойової техніки. Крім того, кожен гоночний автомобіль повинен бути екіпірований фронтальною системою відеофіксації. І це тільки зовсім невелика частина змін у загальному регламенті, які зачепили всі області – від ділення на залікові групи (їх кількість різко збільшили з трьох до п’яти) до системи нарахування очок…

Можна перелічити деякі найбільш помітні нововведення. По-перше, додані два нових залікових класи – Open (призначений в першу чергу для техніки WRC, R5/Rally2, S2000 і т.д.) і Cross Country (автомобілі для ралі-рейдів груп Т1, Т2 і Т3 (SSV/UTV), а також ралійні вантажівки ГАЗ). В останні роки екіпажі на подібній техніці могли виступати або в абсолютному заліку окремих ралі (поза заліком чемпіонату), або в «гостьовій» категорії (як це було минулого року з учасниками на ралі-рейдових автомобілях). По-друге, були доопрацьовані вимоги для техніки монопривідних класів 2WD Open (об’єм двигуна до 3500 куб.см) і 2WD (максимальний допустимий об’єм двигуна «пересунули» з 1630 куб.см до 2000 куб.см). По-третє, повністю змінена система нарахування очок в абсолюті та класах – тепер вона максимально наближена до системи, затвердженою зі 2020 року FIA для регіональних серій (це 15 залікових місць, за перемогу нараховують 30 очок, за друге місце 24, за третє 21 і т.д.). По-четверте, були гранично посилені вимоги для абсолютного заліку чемпіонату – цього року, щоб класифікуватися за підсумками сезону, екіпаж повинен стартувати на всіх раундах ЧУ, що відбулися.

Це далеко не весь перелік оновлень у загальному регламенті чемпіонату України – але це найпомітніші зміни. Крім того, особливу увагу було приділено інформаційній складовій, щоб учасники та вболівальники могли отримати максимум оперативної інформації про змагання/чемпіонат – від основних поточних документів (тобто регламенти, бюлетені, рішення суддів і т.д.) до списку учасників і результатів ралі. Зараз у мобільному додатку Sportity створені два інформаційні канали – для чемпіонату України з ралі в цілому (код доступу URC2021) та Ралі «Чумацький шлях» (код KHERSON2021). Отже, що чекатиме нас найближчими днями в Херсоні? Сьогодні попередній список учасників налічує 35 екіпажів (серед них два литовських, Кароліса Кайріса та Довіласа Чютеле) – один з найкращих показників за останні сім років. Розподіл по залікових класах наступний – 2 учасники в Open (два Mini JCW WRC, Валерія Горбаня та Ігоря Чаповського), 9 в 4WD Open, 9 у 2WD Open, 10 у 2WD і 5 у Cross Country. У суботу заплановані два проїзди прологу (традиційний СД «Таврійський» довжиною 1,95 км), в неділю учасників чекатимуть вісім допів і 109,02 км бойової дистанції.

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Антон Реуцький (R&G Project)

02-04-2021 6043
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца