Знов битва WRC та R5 (ВІДЕО)

На відміну від асфальтового чемпіонату Франції, в його гравійному аналозі поки зберігається попит на техніку категорії WRC – навіть незважаючи на те, що в 2017-2018 роках найвищі титули втікали до їх опонентів на R5 (Жордан Берфа на Hyundai i20 R5 та Сільвен Мішель на Skoda Fabia R5). Зараз стартував черговий сезон, де в битву негайно вплуталися прихильники WRC (в першу чергу, Тібо Дюрбек і Ліонель Бо) і машин R5 (на чолі з чинним чемпіоном Сільвеном Мішелем). На стартовому раунді першості, Rallye Terre des Causses, з’явилися майже півтора десятки екіпажів на R5 (серед них можна було побачити бельгійця Вільяма Вагнера на новому VW Polo GTI R5 від команди Себастьяна Льоба) і чотири на WRC. До речі, це ралі входило також в залік нової серії Challenge Mixte, яка представляє собою «змішаний» чемпіонат для юніорів: дев’ять етапів (три на гравії, шість на асфальті), обмеження за віком (не старші за 28 років), техніка R5. Основна мета – підготовка молодих перспективних пілотів, здатних впевнено виступати на будь-якому покритті. Але кількість учасників поки не тішить – на першому раунді їх було чотири, зараз на Rallye Terre des Causses стартували лише три екіпажі.

З перших же хвилин в битві за перемогу зчепилися два головних дуелянти минулого року – Сільвен Мішель (Skoda Fabia R5) і Тібо Дюрбек (Citroen DS3 WRC). Спочатку невелика перевага була на боці Дюрбека, який виграв стартову спецділянку, але після цього Мішель негайно кинувся в ефектну атаку і видав серію з шести підряд кращих часів на допах. Здавалося, чинний чемпіон відкриє свій черговий сезон на гравії перемогою і лідерством в чемпіонаті, але на передостанній спецділянці Сільвен потрапив в аварію і зійшов – у підсумку, перемога тут же миттєво перейшла до Тібо Дюрбека, рахунок в гравійній першості став 1:0 на користь WRC. На друге місце вийшов 24-річний юніор Йоан Россель на Citroen C3 R5, який в цьому році виступає у Франції за підтримки Citroen Total, тобто фактично є фірмовим пілотом «Подвійного шеврона». Крім того, Россель також став єдиним, кому вдалося фінішувати в заліку серії Challenge Mixte… Є ще одна дійсно цікава, навіть історична подія – адже нарешті стартував перший клієнтський автомобіль класу R4! Результат непоганий – Венсан Дюбер за кермом Fiat MR 500X R4 фінішував восьмим. Але є питання – чи є якісь перспективи у R4?