Зимові успіхи Норвегії

Старт великого ралійного сезону в Норвегії цього року склався буквально ідеально – організатори змогли провести всі шість запланованих зимових змагань, починаючи зі Smådølsprinten (8 січня) та закінчуючи недавнім Numedalsrally (відбулося якраз 19 лютого). Завдяки повній відсутності календарних і організаційних проблем та ефективному поєднанню кількох статусів у рамках одного змагання норвежці вчора завершили зимову частину сезону з чудовими показниками – протягом півтора місяця на місцевих трасах відбулися три раунди чемпіонату Норвегії плюс шість етапів національного Кубка. Тепер на всіх рівнях настає «перехідна» перерва до початку квітня, доки не завершиться смуга весняних відлиг. Третій раунд норвезького чемпіонату, Numedalsrally, встановив своєрідний рекорд цього року – адже на старті з’явилися 122 екіпажі (до того в цій номінації лідирував Rally Hadeland, на якому наприкінці січня стартували 92 учасники). Можна було виділити дві найбільш помітні новини перед початком Numedalsrally – поява Гаса Грінсміта за кермом Ford Fiesta Rally2 (пілот M-Sport Ford вирішив потренуватися в зимових умовах перед майбутнім виступом на шведському етапі WRC) та зміна техніки в Андерса Грьондаля, який пересів із Ford Fiesta Rally2 на Skoda Fabia Rally2 evo.

Після двох насправді прикрих поразок (на стартовому Sigdalsrally програв переможцю лише 0,2 секунди, а на Rally Hadeland лідирував, але вибув на фінальній спецділянці) успіху нарешті досяг Оле Хрістіан Вейбю. Цього разу його перевага не викликала жодних сумнівів – він виграв чотири допи зі семи та більш ніж на двадцять секунд випередив другого призера, чинного чемпіона Франка Торе Ларсена. Тим часом продовжує демонструвати чудову стабільність Ейвінд Брюнільдсен – адже він став єдиним, хто спромігся на всіх трьох зимових етапах фінішувати у Топ-3 (перемога плюс друге та третє місця), завдяки чому продовжує впевнено лідирувати у загальному заліку чемпіонату Норвегії з відривом 17 очок. Не пощастило Маріусу Осену – він довго тримався на другій позиції, але на фінальному допі несподівано вилетів у замет і втратив близько п’яти хвилин. Нагадав про себе й Андерс Грьондаль, якому зміна техніки начебто пішла на користь – зараз він хоч і знову став четвертим, але його відставання склало вже приблизно півтори хвилини (на двох попередніх етапах він зазвичай програвав переможцю близько трьох хвилин)… Досить успішно завершилося зимове тренування Гаса Грінсміта – британець акуратно пройшов усю дистанцію без спадів та фінішував на п’ятій позиції.