Зима і Темпестіні: набіг на Німеччину (ВІДЕО)

На відміну від Великобританії, в Німеччині не стали скасовувати стартовий етап національного чемпіонату, незважаючи на різке погіршення погодних умов – просто ADAC Saarland-Pfalz Rallye відбулося згідно плану, але в новому «форматі» (тобто не на звичному асфальті, а на якийсь суміші льоду і двох-трьох видів снігу). Не зовсім Rallye de Monte-Carlo, але на відоме австрійське Jänner Rallye досить-таки схоже… На жаль, не вдалося уникнути форс-мажору – дві вечірні спецділянки довелося скасувати (з міркувань безпеки), ще один доп був зупинений після аварію (через це всім учасникам дали час переможця). З іншого боку, в таких екстремальних умовах народилося чимало цікавих і навіть сенсаційних результатів – наприклад, наступ моноприводу.

Під час дослідження списку учасників можна було миттєво помітити дві цікаві речі – відсутність чемпіона Німеччини Фабіана Крайма з Skoda Auto Deutschland (який переїжджає в ERC) і несподівана поява Сімоне Темпестіні (італієць вирішив в Німеччині розпочати підготовку до свого нового сезону в чемпіонаті Румунії). Фаворитів перегонів визначити було нескладно – Сімоне Темпестіні і господарі траси, Домінік Дінкель (віце-чемпіон Німеччини) з Маріяном Грібелем (фірмовим пілотом Peugeot Deutschland)… Однак вже на шейкдауні його Peugeot 208 T16 раптово вийшов з ладу – проблеми з двигуном не вдалося усунути ні до початку ралі, ні до другого дня (за допомогою Rally2). Дуже неприємний сигнал перед майбутніми виступами Грібеля в чемпіонаті Європи – на згадку миттєво прийшли спогади, як в 2014-2015 роках Крейг Брін в складі Peugeot Rally Academy двічі програв битву за титул чемпіона Європи через проблеми з надійністю Peugeot 208 T16…

Ралі в Санкт-Венделі пройшло в зовсім монте-карлівському стилі, коли хвилина виграшу на одній спецділянці могла миттєво перетворитися в таке ж відставання на наступному СД. В цьому мало не переконався лідер Темпестіні, коли від його півтора хвилин відриву до фінішу залишилися лише два десятки секунд – Домінік Дінкель після провалу на старті наполегливо скорочував своє відставання… Специфічні умови на трасі також призвели до того, що ряд екіпажів на моноприводній техніці або вигравали допи в абсолюті, або включилися в боротьбу за місця в Топ-5. У підсумку, Андреас Хайзер на старенькому Opel Astra GSi 16V став переможцем спецділянки, а 18-річний естонець Карл Мартін Вольвер на скромному монокубковому Opel Adam не тільки здобув перемогу в своєму дивізіоні і моноприводі, але й також фінішував четвертим в загальному заліку ралі!