Втрачені і збережені можливості (ВІДЕО)

У асфальтовому чемпіонаті Франції пару тижнів назад раптово запанував невеликий хаос – після важкої аварії на бельгійському Ypres Rally надовго (мінімум на кілька тижнів) вибув з ладу лідер першості Бріан Буфф’є, який отримав серйозну травму хребта. Здавалося, всі козирі в боротьбі за титул зараз опинилися на руках у чинного чемпіона Йоанна Бонато – хто б міг перешкодити йому відсвяткувати перемогу на Rallye Aveyron Rouergue – Occitanie і до мінімуму скоротити відставання від Буфф’є (в цьому випадку рахунок відразу став би 150:148 на користь Бріана, замість нинішніх 150:107)? Однак початок окситанського ралі приніс просто шокуючу новину – Бонато проїхав лише три кілометри дорожної секції і не зміг навіть дістатися до старту першого допа! Як з’ясувалося, на новенькому Citroen C3 R5 вийшла з ладу електрика… У підсумку, Йоанн зміг на наступний день повернутися в гонку, і навіть виграв п’ять СД поспіль, але колосальний «баласт» в три з половиною години (у Франції навіть дуже не скупляться на штрафні часи по Rally2) потягнув його на «дно».

Після такої феєричної невдачі головного фаворита гонка швидко перетворилася в битву двох претендентів на Skoda Fabia R5 – П’єра Роше і Квентіна Жільбера (чемпіона J-WRC 2015 року), які вперто воювали між собою до самого фінішу… Перед фінальним допом їх розділяли лише 0,1 секунди! Але перевага все ж виявилася на боці Жільбера, який зміг збільшити свою перевагу до 2,9 секунди і здобув свою першу в кар’єрі перемогу на етапах асфальтового чемпіонату Франції (до того у нього було лише чотири подіуми). А ветеран П’єр Роше може втішатися тим, що завдяки своєму черговому подіуму зумів вийти на друге місце в загальному заліку першості… Взагалі-то, у Роше дуже цікава статистика досягнень у Франції – у нього на рахунку є лише одна-єдина перемога на етапах, зате він ще 23 рази фінішував на подіумі! І його загальні успіхи теж дуже навіть вражають – чотири титули віце-чемпіона Франції (2011, 2014-2016) і третє місце за підсумками сезону (2010)! Кому він тільки не програвав боротьбу за титул – Бріану Буфф’є, Жюльєну Морену, Жан-Марі Куоку, Жілю Нанте, Сільвену Мішелю… Зараз в чемпіонаті настала тривала, на два місяці, перерва – можна сподіватися на те, що Бріан Буфф’є встигне завершити свою реабілітацію після травми і продовжить боротьбу за титул.