Три титули поспіль! (ВІДЕО)

Перед фінальним раундом німецького чемпіонату, ADAC 3-Städte Rallye, у багатьох досить часто виникало начебто просте питання: «12 очок відриву – це багато чи мало?» Саме стільки поділяло двох претендентів на титул чемпіона Німеччини, Маріяна Грібеля (Peugeot 208 T16) та Домініка Дінкеля (Skoda Fabia R5)… Це при тому, що в Deutsche Rallye Meisterschaft діє точнісінько така ж сама система нарахування очок, як в WRC – тобто можна отримати максимум 25 очок за перемогу в гонці і 5 бонус-балів за найкращий результат на Power Stage. Але, в цілому, Грібелю для успіху за підсумками сезону цілком достатньо було стати другим на «Ралі трьох міст» (саме так можна перекласти 3-Städte Rallye). Цей результат йому цілком під силу, враховуючи нинішню стабільність Маріяна – на попередніх семи етапах в нього є три перемоги, два других і одне третє місця, тільки один сход (ще на стартовому раунді навесні). Так що у Дінкеля шанси були не надто великі – йому доводилося більше розраховувати на себе і проблеми у Грібеля, ніж на допомогу інших екіпажів…

Майже вся гонка відбулася саме в такому дусі – Домінік Дінкель виграв дві третини допів, лідирував всю дистанцію і здобув другу в сезоні перемогу, а Маріян Грібель спокійно фінішував другим і нарешті став новим чемпіоном Німеччини. Таким чином, через багато-багато років вищий титул знову завоював екіпаж Peugeot Deutschland – в останній раз подібне вдалося лише легендарній француженці Мішель Мутон на Peugeot 205 T16 Evo 2 групи B в далекому 1986 році! Крім того, Грібель вже три роки поспіль стає чемпіоном в різних серіях – в 2016 році переміг в ERC Junior, в 2017 році став чемпіоном ERC Junior U28 (для юніорів на техніці R5), а зараз прийшла черга національного чемпіонату Німеччини. Що буде далі? Повний сезон в WRC-2? Повернення в ERC і битва за титул в абсолюті? Або щось інше? Варто також звернути увагу, що у німецьких «Левів» з’явився ще один вартий уваги пілот – 19-річний Роман Шведт, який в цьому році на Peugeot 207 S2000 взяв чотири подіуми і став бронзовим призером чемпіонату. Цікаво, що на нього чекає в наступному році? Поки що основна версія – повний сезон в Німеччині за підтримки Peugeot Deutschland і на машині R5…