Трагедія в Бельгії

Ювілейне, вже 45-е за рахунком Rallye du Condroz-Huy, в суботу принесло трагічну новину – на СД6 сталася катастрофа екіпажу Стеве Маттерне і Ріка Ванлессена на Skoda Fabia R5. За попередніми даними, автомобіль на швидкості зачепив стовп, вилетів з траси і приземлився двома метрами нижче рівня дороги… Зовні машина постраждала незначно, але наслідки були найгіршими – пілот Стеве Маттерне отримав важку травму хребта, а його 53-річний штурман Рік Ванлессен загинув на місці…

Ванлессен розпочав свою ралійну кар’єру в 2017 році, коли став штурманом набагато більш досвідченого Стеве Маттерне. У минулому сезоні цей дует тричі виступав на Mitsubishi Lancer Evo X і двічі здобув подіум на місцевих регіональних змаганнях, після чого вирішив перейти на більш високий рівень – в 2018 році стартував на семи етапах чемпіонату Бельгії на Skoda Fabia R5, де їх вищим досягненням стало п’яте місце на Rally van Haspengouw. На жаль, їх одинадцятий спільний старт став останнім для Ванлессена…

Незважаючи на цю трагедію, організатори Rallye du Condroz-Huy прийняли рішення продовжувати гонку – фінальний раунд чемпіонату Бельгії фінішує сьогодні, в неділю 4 листопада. Відомо, що мінімум три екіпажі (серед них національний чемпіон 2018 року Кріс Прінсен) відмовилися від подальшого виступу.