Титул Понса і дебют R4 (ВІДЕО)

Коли в кінці вересня Хав’єр Понс на Rally de Tierra Circuito de Navarra через дуже прикрі технічні проблеми з чималим трудом фінішував восьмим і не зміг достроково завоювати черговий титул гравійного чемпіонату Іспанії, все одно ніхто навіть не сумнівався, що вже на наступному етапі він неодмінно візьме реванш… Хоча б тому, що його найближчому супернику, Хосе-Луїса Пелаеса, необхідно було відіграти в двох гонках 65 очок (це при тому, що за два етапи можна набрати максимум 76 очок). А всі новини перед недавнім Rallye Ciudad de Granada, сьомим етапом першості, лише переконали глядачів у черговому титулі Понса… По-перше, Хав’єр несподівано «переозброївся» і замість звичного Peugeot 208 T16 (на якому виграв п’ять етапів поспіль) пересів за кермо Skoda Fabia R5 – тобто «аргумент» в боротьбі з суперниками дуже переконливий. По-друге, Пелаес не з’явилося в Гранаді – тобто, мінус один претендент на титул. Деякі шанси на успіх залишалися тільки у Хосепа Басольса (Skoda Fabia R5), але суто теоретичні – адже його відставання становило вже 72 очки…

В цілому, гранадський етап іспанського чемпіонату не приніс ніяких несподіванок – Хав’єр Понс виграв п’ять допів з дев’яти, в шостий раз в цьому році здобув повний комплект очок (35 за перемогу в гонці та 3 бонуси за перемогу на Power Stage) і вже в четвертий раз став гравійним чемпіоном Іспанії, повторивши свої досягнення 2008, 2012 і 2013 років. Хосеп Басольс намагався якось боротися (як мінімум за титул віце-чемпіона), вийшов на третє місце в гонці, але за три допи до фінішу зійшов… Найцікавішою подією ж стала поява нового Toyota Etios R4, та ще й з британцем Осіаном Прайсом за кермом – як з’ясувалося, це був перший офіційний старт автомобіля нового класу R4 в змаганнях (до того машина з’являлася на трасах лише рік тому на Rallye du Var в якості «нуля»)! Найбільше заінтригувала відмінна швидкість, яку продемонстрував Прайс – адже він виграв три допи і впевнено фінішував в Гранаді другим, випередивши при цьому чотирьох суперників на R5 і одного на WRC. Цікаво, найближчим часом буде хоч якийсь попит на машини цього класу чи все знову затихне?