Сюрпризи зі знаком «плюс»/»мінус» (ВІДЕО)

Поки що реформа в іспанських ралі (остаточне об’єднання двох національних чемпіонатів, асфальтового та гравійного, в єдиний Súper Campeonato de España de Rally) не принесла якихось помітних покращень – чимало екіпажів не поспішають суттєво розширювати свої звичні програми виступів або взагалі відразу перебралися на міжнародний рівень (WRC-3, ERC)… Більш-менш точно зображає поточний стан справ недавнє Rally de Ourense, п’ятий раунд першості, на старті якого можна було побачити тільки трьох ключових гравців – Хосе Антоніо Суареса, Яна Соланса, Івана Ареса. У підсумку це тріо виграло всі без винятку спецділянки, і не змогло посісти весь подіум тільки тому, що Ян Соланс примудрився зловити два проколи, втратив понад п’ять хвилин і фінішував у підсумку лише восьмим… Зараз все поступово йде до того, що цього року навряд чи комусь вдасться зупинити Суареса – адже Арес за швидкістю помітно поступається лідеру, у Соланса є ще програма стартів у WRC-3, яка, судячи з усього, має набагато вищий пріоритет. Схоже, що в Оренсе мало не найпомітнішою подією став фініш у Топ-10 абсолюту відразу п’яти екіпажів на Peugeot 208 Rally4…

Несподівано в центрі уваги опинилися також події в Австрії, хоча ще зовсім недавно здавалося, що жодних помітних сюрпризів не передбачається – очікувалася чергова сутичка двох найшвидших екіпажів, Германна Нойбауера та Сімона Вагнера. Але перебіг подій на трасі недавнього Rallye Weiz виявився набагато більш непередбачуваним – Нойбауер вилетів на СД6, на лідера Вагнера періодично нападав чех Ерік Цайс, який продовжує підготовку до чергових стартів в ERC (гість виграв п’ять допів, фінішував другим). Однак всі ці битви швидко опинилися в тіні головної події – Baumschlager Rallye & Racing Team виставила електричний прототип Skoda Kreisel RE-X1 (підготований спільно зі Skoda Motorsport на базі Fabia Rally2 evo)! І екіпаж Раймунда Баумшлягера миттєво перевершив всі, навіть найсміливіші очікування – не просто успішно подолав всю дистанцію, а й фінішував третім в абсолютному заліку! Результат дійсно справляє потужне враження, оскільки маршрут Rallye Weiz налічував 160 км допів і майже 355 км дорожніх секцій (разом 515 км)!