Старі та нові фаворити (ВІДЕО)

У румунських ралі найбільше дивує їх шалена активність – все ж на початок серпня в місцевому чемпіонаті вже відбулися сім раундів (більшість національних першостей в Європі навіть не мріють про такі показники)! Але якщо говорити про події на трасах, то тут все переважно відбувається за сценарієм «Сюрпризи можуть бути тільки за відсутності Сімоне Темпестіні». Сьомий раунд, Raliul Sibiulu, наочно підтвердив цю аксіому – Сімоне здійснив стрімкий напад, виграв сім допів зі восьми, взяв повний комплект очок і впевнено лідирує в чемпіонаті (чотири перемоги в чотирьох стартах, 195,8 очок з можливих 198). Потішив ще Норберт Майор, який знову продемонстрував, що йому немає рівних у моноприводі – на Citroen DS3 R3T Max став четвертим в абсолюті та випередив десяток екіпажів на техніці 4WD. Зараз найбільш захопливе заняття у вболівальників – підрахунок очок у загальному заліку, де цього року почала діяти трохи химерна система нарахування очок (з урахуванням коефіцієнтів і видів покриття етапів). Помітно, що краще за всіх з «новинкою» освоїлися Сімоне Темпестіні та Себастьян Барбу – стартували тільки на чотирьох етапах зі семи, але вже впевнено лідирують!

Тим часом в Австрії все чекали на чергову появу Раймунда Баумшлягера за кермом електричного прототипу Škoda Kreisel RE-X1 на Hartbergerland Rallye, але цього разу виступ не відбувся – команда та національна федерація розійшлися в думках, де дозволено проводити заряджання акумуляторів і з якими нормами часу… У підсумку, «електричка» Škoda Kreisel RE-X1 поки бере паузу на невизначений час, а в центрі уваги знову опиняються фаворити на традиційній ралійній техніці. Найбільшим сюрпризом на трасах під Хартбергом став підсумок протистояння двох головних фаворитів нинішнього чемпіонату Австрії – Сімон Вагнер буквально розгромив Германна Нойбауера, виграв 14 допів зі 16 і випередив його майже на дві хвилини! На третю позицію акуратно пройшов німецький гість Домінік Дінкель… Загальний залік чемпіонату Австрії зараз теж виглядає досить дивно – хоча відбулися вже три раунди, але до заліку поки пішли тільки другий і третій етапи (федерація не стала нараховувати очки за стартове Schneebergland Rallye з його провальною організацією).