Східноєвропейські битви (ВІДЕО)

У минулі вихідні по сусідству відбулися ключові раунди відразу в двох національних чемпіонатах – у Чехії (Barum Czech Rally Zlín з вищим коефіцієнтом 1,5) й Угорщині (Vértes Rallye). В цілому, події на чеських трасах хоч і принесли один чималий сюрприз (стрімка атака 22-річного юніора Еріка Цайса, який ледь не став переможцем змагання), але в кінцевому підсумку завершилися найбільш логічним чином – Ян Копецкі здобув вже четверту перемогу в п’яти стартах і продовжує лідирувати з солідним відривом (303,5 очки проти 233 пунктів у Філіпа Мареша). Тепер, за два раунди до фінішу сезону, тільки в Мареша існував якийсь невеликий шанс випередити Копецкого. Правда, дуже швидко з’ясувалося, що за підсумками сезону відкидаються не один, а два гірших результати – тобто Гонза вже зараз став восьмиразовим чемпіоном Чехії! Найбільше вразив ефектний провал Вацлава Пеха на Ford Focus RS WRC’06 – чинний чемпіон Чехії в цьому році спромігся без проблем проїхати тільки один етапі з п’яти (одна перемога, один фініш з чималою втратою часу, а також три сходи)! Тож не дивно, що з такими показниками він стрімко втратив шанси на захист свого титулу.

Ледве не проскочив непоміченим етап чемпіонату Угорщини – серії, яка ще кілька місяців тому регулярно потрапляла до поля зору багатьох європейських уболівальників завдяки виступам Яна Копецкого (правда, чех дуже швидко згорнув свою програму виступів і вийшов з боротьби за титул) і Мадса Остберга. У минулі вихідні на трасах Vértes Rallye вболівальникам знову пощастило побачити Остберга в дії – норвежець, схоже, нарешті адаптувався до місцевих умов і почав демонструвати свою перевагу в класі. Принаймні, він на Vértes Rallye здобув вже другу перемогу на етапах чемпіонату Угорщини – тепер на його рахунку в чотирьох стартах (два раунди Мадс змушений був пропустити через виступи в WRC-2) чотири успішних фініші, включаючи дві перемоги та подіум. Тепер в чемпіонаті Угорщини залишився фінальний раунд наприкінці жовтня, на якому має вирішитися, хто здобуде титул – чинний чемпіон Андраш Хадік (164 очки), Міклош Чомош (155 очок, проводить лише другий сезон на повному приводі) чи все ж на найвищу сходинку подіуму раптом зможе проскочити гість Мадс Остберг (134 очки)? Любителям математичних ігор з очками буде чим зайнятися!

Barum Czech Rally Zlín (чемпіонат Чехії)