Східна Європа: фініш сезону (ВІДЕО)

Цього року чимало ралійних чемпіонатів дотягнули до грудня – у минулі вихідні фінішував не тільки WRC, а ще й національні першості Угорщини та Словаччини. І це далеко не рекорд – попереду ще фінальні раунди в Іспанії (асфальт) та Португалії. Угорське Taxi4 Mikulás Rallye мало виявити, хто саме з чотирьох претендентів стане національним чемпіоном – Андраш Хадік, Ференц Вінце, Адам Веленцей або Фрідьєш Туран? Не обійшлося без грандіозної плутанини, коли навіть під час ралі довго не могли отримати однозначної відповіді – чи отримують деякі екіпажі (наприклад, чеський гість Ерік Кайс) очки в залік чемпіонату Угорщини чи ні? Фрідьєш Туран виграв чотири допи з шести, став переможцем ралі, але все одно програв чемпіонат – Андраш Хадік хоч і завершив Taxi4 Mikulás Rallye всього лиш четвертим в абсолюті, але в національному чемпіонаті кваліфікувався другим плюс здобув один бонус-бал на Power Stage. Саме це призове очко і дозволило Хадіку вже вдруге стати абсолютним чемпіоном Угорщини (рахунок за очками 128:127)! Кумедно, що два роки тому відбувалося майже те ж саме – Хадік випередив Турана лише на один пункт і виграв з рахунком 195,5: 194,5.

У Словаччині національний чемпіонат начебто «зачинили» ще в жовтні, коли один за іншим скасували етапи в Татрах і Кошицях. Але потім все одно зуміли викрутитися та запропонували подвійний фінальний раунд на Slovakia Ring на початку грудня – тобто словаки наостанок спромоглися провести етап на своїй території (до того в сезоні 2020 року були виключно зарубіжні раунди, один в Угорщині та подвійний у Польщі). В цілому, організатори фінальних раундів пішли тим же шляхом, що й у WRC при проведенні ACI Rally Monza – тобто по максимуму використали всю інфраструктуру автодрому (гоночне кільце плюс майже всі прилеглі дороги), завдяки чому вдалося «накрутити» 12 спецділянок і майже 145 км бойової дистанції. За підсумками боїв на Slovakia Ring чемпіонат Словаччини завершився повним тріумфом поляків – у заліку 2WD екіпажі Мацєя Любяка та Міхала Тоховіча завоювали «золото» і «бронзу», а в абсолютному заліку екіпажі Гжегоша Гжиба, Кацпера Врублевського й Лукаша Котарби посіли весь подіум! Тепер словакам час готуватися до реваншу…