«Шарварок» в Естонії (ВІДЕО)

Естонський ралійний чемпіонат зараз проходить у тому ж незвичному форматі, що і минулого року – коли помітно відрізняється кількість етапів в окремих класах й абсолютному заліку. Як і рік тому, недавнє Rally Estonia (етап WRC) стало також подвійним раундом національної першості, але тільки в трьох класах, де представлена техніка з чинною міжнародною омологацією – тобто EMV2 (R5/Rally2, S2000, NR4), EMV3 (вже створена окрема ніша для нової категорії Rally3) і EMV4 (R2, Rally4, Rally5, A5, A6, A7). У підсумку на Rally Estonia два тижні тому в національному заліку стартували 14 екіпажів – сім на R5/Rally2, шість на R2/Rally4 плюс самотній Отто Тяхт на Ford Fiesta Rally3. Тоді в заліку EMV2 за сумою двох етапів найкращим став Георг Ліннамяе – третє місце і перемога принесли йому 53 очка (другий результат був у Рауля Йєетса, який завдяки двом фінішам на подіумі завоював 46 очок). У монопривідному EMV4 майже все склалося на користь 18-річного Йоосепа Ралфа Нигене, який виявився єдиним, хто фінішував на обох етапах – це дозволило йому набрати 56 очок і відразу випередити в загальному заліку цієї категорії попереднього лідера Каспара Касарі…

Таким чином, Rapla Ralli (30-31 липня) виявилося другим раундом чемпіонату Естонії в абсолюті та в усіх національних класах, а також четвертим етапом у дивізіонах EMV2 та EMV4. Склад учасників помітно змінився в порівнянні з попереднім раундом – були відсутні екіпажі Георга Ліннамяе, Егона Каура, литовського гостя Владаса Юркявічюса (його в найближчі вихідні чекає виступ у домашньому чемпіонаті), Роберта Вірвеса (у нього на першому місці програма стартів у Junior WRC)… Зате загальна кількість екіпажів на старті становила 71 – на чолі з Георгом Гроссом на Ford Fiesta WRC (чинний чемпіон Естонії не з’являвся на ралійних трасах ще з лютого, коли виграв стартовий раунд Otepää Talveralli). Компанію йому склали три екіпажі на R5/Rally (Раула Йєетса, Прііта Коіка, Радіка Шаймієва) плюс поляк Міколай Кемпа, який в цьому році пересів на Ford Fiesta Proto (на ньому раніше виступав Егон Каур). У категорії EMV4 очікувався бій Йоосепа Ралфа Нигене та Каспара Касарі, в який готовий був за нагоди втрутитися також 18-річний фінський гість Беньямін Корхола.

Ралі в Раплі розпочалося з того, що Георг Гросс виграв вісім допів поспіль і відразу на сорок секунд відірвався від Раула Йєетса… Але перед СД9 на його Ford Fiesta WRC виникли проблеми (перестала працювати педаль газу) – лідерство негайно перейшло до Йєетса, який здобув свою другу перемогу на етапі чемпіонату Естонії (вперше ця подія сталася в далекому 2011 році на Lõuna-Eesti Ralli). Тепер в абсолюті справжня «карусель» – лідирує Прііт Коік (130 очок), другим став Ранно Бундсен (115), а за їх спинами четверо (Георг Гросс, Раул Йєетс, Міколай Кемпа, Радік Шаймієв) набрали по 100 очок! У дивізіоні EMV4 відбулася стрімка атака фіна Корхоли, який відірвався на півхвилини, але вже на СД5 зійшов через відмову турбіни Ford Fiesta Rally4… У підсумку не було рівних Каспару Касарі – перемога зі майже двохвилинним відривом від поляка Тімотеуша Йоча (його успіх став певним сюрпризом). Йоосеп Ралф Нигене на старті ралі більше боровся з проблемами (вередувала електрика), втратив півтори хвилини та фінішував третім. Зараз чемпіонат Естонії чекає пауза до кінця літа, після чого повинен бути новий спалах активності, коли заплановані три раунди за півтора місяці – Lõuna-Eesti Ralli (28-29 серпня), Viru Ralli (18 вересня) і традиційне фінальне Saaremaa Rally (8-10 жовтня).