Румунська репетиція (ВІДЕО)

Румунський чемпіонат вже поступово набирає темп – до кінця березня вже встигли відбутися два раунди, які базувалися або в Брашові (недавнє TESS Rally Brasov), або поруч з ним (стартовий етап першості, România Winter Rally, був «приписаний» до невеличкого міста Ковасна, приблизно у 30 км від Брашова)… Попри відносно пізню дату проведення, TESS Rally Brasov можна було назвати «напівзимовим ралі», оскільки на екіпажі чекали легкі заморозки плюс трохи снігу та льоду на трасі – особливо в гірському районі Фегераш. Перелік учасників насправді потішив – на старт вийшли 64 екіпажі на чолі з Сімоне Темпестіні, багаторазовим чемпіоном Румунії, який у 2015-2019 роках п’ять разів поспіль вигравав TESS Rally Brasov. Але найбільшим сюрпризом стала поява на румунських трасах чинного чемпіона WRC-2 Мадса Остберга на Citroen C3 Rally2 – таким чином, норвежець уже розпочав свої виступи в складі угорської команди Tagai Racing Technology, з якою він повинен провести повний сезон як у WRC-2, так і в національному чемпіонаті Угорщини.

Тож не дивно, що майже вся увага вболівальників була прикута до протистояння Темпестіні й Остберга – що візьме гору, чудове знання місцевих трас італійського румуна чи все ж чималий досвід норвежця? У п’ятницю успіх був на боці Мадса, якому не завадив навіть повільний прокол на першій спецділянці – він спромігся випередити господаря траси на 7,4 секунди… Однак у суботу ситуація швидко змінилася – на СД6 двигун Citroen C3 Rally2 Остберга почав втрачати потужність (це не завадило йому показати другий час на допі та зберегти за собою лідерство в ралі), після чого було вирішено завершити на цьому виступ. Хід логічний, оскільки нема жодного сенсу ризикувати вбити двигун в тренувальному старті – особливо якщо у квітні на Мадса вже чекають виступи в чемпіонаті Угорщини та на етапі WRC у Хорватії. Таким чином, Сімоне Темпестіні без особливих проблем здобув вже шосту поспіль перемогу на TESS Rally Brasov! Знову нагадав про себе юніор Норберт Майор, якого чекає програма стартів в ERC – він стартував на Citroen DS3 R3T і, попри сход у перший день і 5 хвилин штрафу за SupeRally, став 13-м в абсолюті та здобув перемогу в моноприводі!