Різні пріоритети (ВІДЕО)

У минулі вихідні в Європі фінішували ще два національних чемпіонати – чеський та французький гравійний… Але перед фінальними раундами у Чехії та Франції склалася зовсім несхожа картина. На чеських трасах цього року багато що вирішилося достроково – Ян Копецкі став чемпіоном ще наприкінці серпня після перемоги на Barum Czech Rally Zlín, а Філіп Мареш на передостанньому раунді на початку жовтня гарантував собі титул віце-чемпіона. Таким чином, фінальне Rallye Český Krumlov (його свого часу перенесли майже на півроку, з кінця травня на середину листопада) становило інтерес лише в одному відношенні – кому вдасться завоювати «бронзу» за підсумками сезону? Претендентів було четверо – Ян Черни, Домінік Стржітескі, Вацлав Пех та Мірослав Якеш. Для чемпіона Яна Копецкого цей раунд взагалі нічого не вирішував, а віце-чемпіон Філіп Мареш спокійно пропустив змагання. Вацлав на фініші спромігся подолати опір Гонзи, випередив його лише на три з половиною секунди та здобув перемогу, яка дозволила йому все ж завершити сезон на третій позиції.

На відміну від Чехії, гравійний фінал у Франції в ці вихідні виявився суттєво багатшим на різноманітні події – хоча б тому, що математичні шанси на найвищий титул мали відразу шість екіпажів на різній техніці! І в цю битву чимало сум’яття внесла раптова поява відразу двох потужних «джокерів», Стефана Лефевра (Citroen DS3 WRC) та Оле Хрістіана Вейбю (Hyundai i20 Coupe WRC) – норвежець виграв половину допів, став найшвидшим, але на фініші знявся та віддав перемогу Лефевру. Саме успіх Стефана Лефевра суттєво вплинув на підсумки боротьби за титул гравійного чемпіона Франції – Стефан Консані, який зараз терміново пересів зі техніки Rally2 на Citroen DS3 WRC, зміг фінішувати лише другим. Йому не вистачило якоїсь дещиці, щоб переграти лідера першості Сіріля Феро на Citroen C4 WRC – той фінішував шостим і за сумою всіх п’яти етапів спромігся випередити Консані на два очки (фінальний рахунок був 131:129). Таким виявився «побічний ефект» системи, за якою підсумовуються очки за місця в абсолюті та класі – Стефан Консані протягом сезону здобув перемогу та завоював три подіуми в абсолюті, але все одно програв Сірілю Феро, який лише одного разу зумів фінішувати на подіумі (друге місце). Зацікавив успіх 22-річного Матьє Франческі, який завершив сезон четвертим – при тому, що один етап він пропустив, двічі стартував на Rally4 (монопривід) та лише двічі на R5/Rally2…