Рештки сезону (ВІДЕО)

Після яскравого фінального спалаху великого сезону 2021 року, коли один за одним фінішували ралійний чемпіонат світу, ралійний чемпіонат Європи та Кубок світу з ралі-рейдів, настало досить велике затишшя, в якому «загубилися» чимало інших національних та міжнародних подій. Наприклад, дуже непомітно фінішував ралійний чемпіонат Близького Сходу – на початку грудня відбулося Oman Rally Sohar International, на якому стартували лише 11 екіпажів. Трохи заінтригувала поява в переліку учасників цього змагання імені Нассера Аль-Аттії, який раптово з’явився за кермом Ford Fiesta R5 – востаннє на техніці цієї марки він виступав три роки тому. Але дуже скоро все стало на свої місця – просто в Омані стартував не «той самий» Нассер Аль-Аттія (тобто відомий чемпіон P-WRC, WRC-2, Близького Сходу, багаторазовий тріумфатор «Дакару» та Кубка світу з ралі-рейдів), а його двоюрідний брат Нассер Халіфа Аль-Аттія. Перемогу святкував господар траси Абдулла Аль-Раваї, другим із більш ніж двадцятихвилинним відставанням фінішував «інший» Аль-Аттія – цей результат дозволив катарцю за підсумками сезону здобути «бронзу» у FIA Middle-East Rally Championship.

Набагато цікавішим вийшов фінал сезону в чемпіонаті Бельгії, де організатори спромоглися дотягнути до позначки у вісім етапів – на грудневому Spa Rally зустрілися всі три претенденти на титул (Адріан Фернемон, Грегуар Мюнстер, Жіслен де Мевіус), до яких долучилися два грізних суперники з Франції, Стефан Лефевр і цьогорічний чемпіон WRC-3 Йоан Россель (француз вже розпочав свою підготовку до майбутнього сезону в заліку WRC-2, де планує виступати з новим штурманом Валентином Сарро). Підсумки змагання в Спа вийшли різноманітними – Лефевр зійшов, Россель упевнено переміг в абсолютному заліку ралі, а всі три претенденти на титул після грандіозної «перестрілки» втиснулися в інтервал 9 секунд. У цьому своєрідному «тайбрейку», де все вирішувалося за принципом «Хто з цього тріо фінішував попереду, той і чемпіон», виграв Фернемон. Чинний чемпіон Бельгії (здобув титул у 2019 році, а у 2020 році сезон був визнаний таким, що не відбувся, бо вдалося провести лише два раунди) успішно відбився від атак двох нащадків чемпіонів Бельгії минулих років, люксембуржця Грегуара Мюнстера (його батько Бернар Мюнстер був коронований у 1995 році) та Жіслена де Мевіуса (сина Грегуара де Мевіуса, який став найсильнішим у бельгійському чемпіонаті у 1996 році).