Rallye de Monte-Carlo, WRC-2/WRC-3: поки без сюрпризів

Попри цілу низку «оновлень», які у 2021 році впровадили до регламенту заліків WRC-2 і WRC-3 (бонусні очки на Power Stage, окрема номінація в особистому та командному заліках у WRC-2, певні «статусні» обмеження для охочих виступити в WRC- 3), стартовий етап чемпіонату світу в цих категоріях все ж не приніс особливих сюрпризів. Наприклад, ніхто навіть не сумнівався, що Андреас Міккельсен виграє в заліку WRC-2 – як-не-як, у норвежця за спиною понад сотня стартів у чемпіонаті світу, 3 перемоги на етапах плюс 22 фініші на подіумі в абсолютному заліку… Друге місце Адріена Фурмо теж великим сюрпризом не стало – навіть в екстремально короткому сезоні 2020 року француз мав чудову міжнародну програму (шість стартів у WRC-2 та два в ERC). Хіба тільки трохи незвично було спостерігати, як Микола Грязін завоював для Movisport SRL 18 очок у командний залік, але виступав поза особистим заліком WRC-2. Варто також відзначити передбачливість Олівера Сольберга, який не став ризикувати на Rallye de Monte-Carlo – швед спокійно виступив поза заліком WRC-2, тому аварія на фінальному допі не завдала шкоди його перспективам у боротьбі за титул у WRC-2.

У «приватному» заліку WRC-3 будь-яких несподіванок в боротьбі за місця на подіумі не було взагалі – як і очікувалося ще до старту ралі, тут домінували тільки представники «Подвійного шеврона» на нових Citroen C3 Rally2. Практично вся інтрига полягала лише в одному – в якому саме порядку фінішують на подіумі Йоан Россель, Йоанн Бонато та Ніколя Кьямен, які втрьох виграли всі спецділянки. Ось хто приємно здивував, так це австрієць Херманн Нойбауер – багато хто з дебютантів чемпіонату світу можуть лише мріяти про те, щоб з першої ж спроби фінішувати на Rallye de Monte-Carlo четвертими у своїй категорії! Схоже, що основний склад учасників WRC-3 остаточно визначиться десь у квітні-травні, не раніше – поки не так багато повідомлень про те, хто планує провести повний сезон у цьому році. Наприклад, відомо тільки, що у Росселя будуть мінімум чотири старти в WRC-3 (за підтримки національної федерації FFSA) – можливо, у випадку нових успіхів і наявності нових спонсорів програму розширять до 5-6 етапів. Хто ще підтягнеться з великою програмою?