Rally Sweden, WRC-2: щастить – не щастить

В обох дивізіонах WRC-2 зміни лідерів за підсумками суботи так і не сталося – на перших рядках протоколів досі красуються норвежці Мадс Остберг на Citroen C3 R5 (в WRC-2 Pro) і Оле Хрістіан Вейбю на VW Polo GTI R5 («звичайний» WRC-2). Але цей факт аж ніяк не став результатом повної відсутності будь-яких подій протягом суботи… У заводській категорії з ранку почала розгортатися повноцінна баталія – 18-річний фін Калле Рованперя (Skoda Motorsport) поставив собі за мету неодмінно надолужити півтори хвилини відставання від Остберга. І у нього це виходило дуже навіть непогано – Калле виграв чотири допи поспіль і відіграв понад півхвилини у Мадса! Але все зіпсував доп Hagfors під нещасливим номером 13, де Рованперя «прилетів» в замет і втратив майже три хвилини… Але навіть така втрата часу не мала глобальних наслідків для фіна – він хоч і різко відстав від лідера Остберга, але втримався на другій позиції! Третім же методично доїжджає Гас Грінсміт (M-Sport) – все ж у британця у відкритому бою зі скандинавами на снігу шансів не надто багато…

В «приватній» категорії теж особливого спокою не спостерігалося – вранці була жорстка сутичка за друге місце між Ярі Хуттуненом (Skoda Fabia R5) і Юханом Крістофферссоном (VW Polo GTI R5), в якій суперники встигли тричі змінити один одного на цій позиції. Але на старті денної секції цей захоплюючий поєдинок миттєво завершився після того, коли Юхана теж «занесло» в замет майже на дві хвилини… Після цього дворазовий чемпіон світу з ралі-кросу намагався якось надолужити втрачене – встиг відіграти одну позицію, став п’ятим, а завтра готується відбити четверте місце у Еміля Бергквіста (торішнього чемпіона Junior WRC). В цілому, день пройшов під знаком серйозної переваги Ярі Хуттунена, який спромігся досягти багато чого – виграв п’ять допів в заліку WRC-2, на фінальних спецділянках суботи двічі фінішував в Топ-5 абсолюту плюс розташувався в Топ-10 загального заліку Rally Sweden. І тепер фін відстає від лідера Оле Хрістіана Вейбю рівно на дюжину секунд – завтра їх чекає насправді жорсткий бій, в якому вони визначать переможця… Що цікаво, лідери WRC-2 продовжують випереджати Мадса Остберга з WRC-2 Pro і навіть збільшили відрив!