Rally Sweden: рекорди Рованпері та Еванса!

Напевно, сьогодні вранці навіть найзапекліші оптимісти завмерли в напруженому очікуванні – чи вдасться організаторам Rally Sweden в неділю провести єдиний доп в програмі змагань (він же й Power Stage)? Чи підсумки шведського раунду WRC все ж доведеться підводити за сумою двох днів (п’ятниця плюс субота) та всього лише 127,36 км спецділянок? На щастя, чергового «катаклізму» не сталося – Power Stage спокійно стартував… Напевно, одним із доказів впевненості організаторів в чудовому стані траси допу можна вважати той факт, що вони не побоялися поставити на перші стартові позиції відразу чотири екіпажі на техніці R5 – по два лідери в заліках WRC-2 (норвежці Мадс Остберг, Оле Хрістіан Вейбю) та WRC-3 (фіни Еміль Ліндхольм, Ярі Хуттунен). У битві цього квартету найкращим став Хуттунен на Hyundai i20 R5, який в підсумку переміг в заліках класу R5 (точніше, RC2 або Rally2) та WRC-3, а також гарантував собі місце в Топ-10 абсолюту. При цьому час Хуттунена (11.28,1) став першим попереднім орієнтиром для всіх заводських екіпажів на WRC.

Представники вищої ліги досить швидко почали покращувати часи – спочатку Такамото Кацута (Toyota Yaris WRC) показав 11.26,4, потім на першу позицію за підсумками Power Stage стрімко вискочив Теему Сунінен (Ford Fiesta WRC) з результатом 11.13,9. Але всі ці показники дуже швидко пішли в тінь після того, як гранди нарешті включилися в гру – Тьєррі Ньовілль (Hyundai i20 Coupe WRC) миттєво пробив 11-хвилинний «бар’єр» і промчав по трасі за 10.58,8. Майже відразу виклик прийняли два тойотовських екіпажі – і якщо Себастьян Ож’є не зміг поліпшити результат бельгійця, програвши йому лише 0,2 секунди (10.59,0), то Калле Рованперя спромігся в черговий раз здивувати всіх! Фін, який лише вдруге стартував в чемпіонаті світу за кермом WRC, майже на чотири секунди випередив Ньовілля, показав 10.55,1, виграв Power Stage і на самому фініші hfks «виштовхав» Ожьє з трійки лідерів! Таким чином, Калле Рованперя вже став володарем абсолютного рекорду WRC – у віці лише 19 років 138 днів він фінішував на подіумі в абсолютному заліку етапу чемпіонату світу!

Після такого яскравого успіху фінського юніора Toyota Gazoo Racing увага якось не відразу переключилася на головну подія шведського ралі – чим ж нарешті завершиться битва за перемогу між Елфіном Евансом (Toyota Yaris WRC) та Оттом Тянаком (Hyundai i20 Coupe WRC)? Чесно кажучи, багато хто побоювався за валлійця – адже за останні три роки він двічі втрачав перемогу якраз на фінальному Power Stage. Спочатку це сталося в Аргентині в 2017 році, коли через зовсім невелику помилку при виїзді на міст він на фініші ралі відстав від переможця на 0,7 секунди, потім на Корсиці в 2019 році – тоді прокол миттєво відкинув його з першого на третє місце… На щастя, в Швеції подібних мікро-катастроф вже не було – Еванс спокійно подолав Power Stage (шостий час) і нарешті відсвяткував другу в кар’єрі перемогу, а також першу в складі своєї нової команди Toyota Gazoo Racing! У підсумку, ми стали свідками ще однієї яскравої історичної події – адже валлієць тепер є першим в історії світового ралі представником Великобританії, який зумів виграти Rally Sweden! Подібного не вдавалося досягти навіть Коліну МакРею (чотири подіуми в Швеції) та Річарду Бернсу (третє місце)…