Rally Mexico, СД2: міський старт

На тлі стрімкого автоспортивного обвалу майже у всьому світі (список скасованих і перенесених на інші дати змагань вже налічує десятки позицій) події в Мексиці трохи дивують своїм спокоєм, який вже здається трохи неприроднім… Третій етап чемпіонату світу стартував без жодних затримок, згідно з програмою – вчора вранці відбувся шейкдаун (найкращий час був у Отта Тянака на Hyundai i20 Coupe WRC), ввечері на вулицях Гуанахуато пройшов традиційний пролог Monster Energy Street Stage GTO (точніш, два заїзди на спецділянці довжиною 1,12 км). Як відомо, ця міська міні-спецділянка присутня в маршруті Rally Mexico вже десятий рік поспіль, і в дев’ятий раз відкриває мексиканський раунд WRC. Винятком стало лише ралі 2017 року, коли пролог вирішили провести в Мехіко, в 350 км від бази змагань – спецділянка в Гуанахуато пройшла тільки наступного дня, як СД6. Однак зараз все ж були певні відмінності від звичної програми прологу – раніше завжди був тільки один заїзд на вулицях Гуанахуато, але вчора ввечері учасники «прасували» трасу двічі.

Звичайно, за підсумками заїздів на короткій міській трасі (та ще й на бруківці, а не на гравії) не варто робити глобальні висновки – тим більше, коли попереду є ще три гоночних дні та понад три сотні кілометрів бойової дистанції на високогір’ї… Але слід відзначити той факт, що більшість фаворитів WRC-2020 підійшли до справи з повною віддачею – всі три екіпажі Hyundai Motorsport розташувалися в Топ-5, найкращий час був у Тьєррі Ньовілля, Отт Тянак став третім, Даніель Сордо зачепився за п’яте місце. У складі Toyota Gazoo Racing найкращим знову виявився Елфін Еванс – валлієць став другим і майже на півтори секунди випередив свого прем’єр-пілота Себастьяна Ож’є (у француза шостий час). Досить цікаво було поспостерігати за подіями в заліках WRC-2 та WRC-3 – з усіх екіпажів на техніці класу R5 найшвидшим виявився 18-річний швед Олівер Сольберг, який на своєму Volkswagen Polo GTI R5 також замкнув Топ-10 абсолюту.