Rally Islas Canarias: пекельна дуель

Фінальний день канарського ралі, а також усього чемпіонату Європи 2021 року, перетворився на грандіозний трилер… Адже сьогодні вирішувалася доля практично всіх призових місць за підсумками сезону – титул в абсолютному заліку штурманів, титул віце-чемпіона в абсолютному заліку пілотів, місця в Топ-3 у категоріях ERC2, ERC3 та ERC3 Junior! На цьому тлі єдиним зразком спокою та незворушності став виступ Олексія Лукьянюка – торішній чемпіон Європи два дні поспіль не знижував темпу, виграв 16 допів із 17 (поступився лише у п’ятницю ввечері на міському міні-допі, де показав третій час) та у підсумку здобув свою четверту перемогу на канарському етапі ERC (повторив свої досягнення у 2016-2018 роках). Якщо дослідити турнірну таблицю цьогорічного чемпіонату Європи, можна відзначити цікаву деталь – Лукьянюк відкрив та закрив сезон перемогами! Крім того, він неодмінно доїжджав до фінішу на подіумі – на його рахунку дві перемоги (Польща, Канари), друге (Португалія) та третє (Латвія) місця. Але три поспіль провали в липні-вересні (сходи в Італії та на Азорах плюс аварія на тестах перед Чехією) не дозволили Лукьянюку пробитися до Топ-3 за підсумками сезону – він набрав 135 очок (з них 78 на двох переможних етапах) і став лише четвертим.

Сьогодні вранці мало не найпомітнішим інцидентом стала аварія Йоанна Бонато – француз вилетів на першій же суботній спецділянці, після чого змушений був визнати повний провал своєї програми в ERC-2021 (вісім стартів принесли йому лише чотири фініші наприкінці Топ-10 та 46 очок в сумі). Але про це всі дуже швидко забули – вся увага зосередилася на битві поляка Міколая Марчика й іспанця Ефрена Льярени за титул віце-чемпіона в абсолюті. Перед фінальним допом «віртуальна» таблиця виглядала наступним чином – Льярена набирає 31 очко (24 за друге місце на ралі плюс 7 бонусів) проти 27 у Марчика (в того 21 за третю позицію та 6 бонусів), внаслідок чого обидва в заліку ERC-2021 мають по 152 очки! В цьому випадку довелося б рахувати перші, другі, треті місця тощо (до речі, за цим показником іспанець міг випередити поляка, бо цього року має більше четвертих місць). Але на фінальній спецділянці Ефрен Льярена стрімко завдав вирішального удару – за підсумками дня випередив Міколая Марчика, завдяки чому виграв канарський раунд з рахунком 32:26 та стає віце-чемпіоном Європи (в абсолюті рахунок за очками став 153:151)! Важко уявити, що ще кілька тижнів тому Льярена навіть не знав, чи вдасться йому знайти бюджет для виступу на вирішальному Rally Islas Canarias… А тепер він уже віце-чемпіон Європи, а його штурманеса Сара Фернандес – чемпіон Європи серед штурманів!

Вистачало драматичних подій і в інших заліках. У ERC2 найпомітнішим епізодом став драматичний провал Хоана Віньєса – він впевнено лідирував у своїй категорії, але на передостанньому допі зійшов через проблеми з коробкою передач на Suzuki Swift R4LLY S. У підсумку андоррець віддав «бронзу» у чемпіонаті поляку Даріушу Полоньскому, який сьогодні за кермом свого Abarth 124 Rally RGT повернувся в ралі за допомогою SupeRally та набрав потрібну кількість очок. Перемогу відсвяткував Хавьєр Пардо (Suzuki Swift R4LLY S) та забезпечив собі чемпіонський титул в ERC2. Знову нагадали про себе нові Skoda Fabia Rally2-Kit литовської підготовки – угорець Тібор Ерді (повернувся за допомогою SupeRally) сьогодні регулярно фінішував у Топ-3, виграв три допи та став другим за підсумками дня. На жаль, на фінальній спецділянці вибув український екіпаж Сергія Потійка й Івана Мішина, який на той момент йшов четвертим у своїй категорії… У моноприводі сьогоднішній день став тріумфальним для Жан-Батіста Франческі – француз на Renault Clio Rally4 фінішував четвертим в ERC3 і третім в ERC3 Junior, завдяки чому набрав той потрібний мінімум очок, який гарантував йому чемпіонські титули в обох моноприводних заліках! Чудовий дебют нового Renault Clio Rally4.

Rally Islas Canarias (попередні результати)
1. Лукьянюк/Арнаутов (RUS, Citroen C3 Rally2) 1:59.41,2