Rally Chile, WRC-2: комплект несподіванок

В обох заліках WRC-2 (тобто в заводському WRC-2 Pro та приватному WRC-2) ситуація після чилійського етапу стала набагато цікавішою. У заводській категорії в боротьбу за найвищий титул знову включився 18-річний Калле Рованперя, який в Чилі побив Мадса Остберга завдяки своїй суттєвій стабільності – норвежець хоч і виграв три чверті всіх спецділянок (12 з 16), але на фініші програв юному фіну більше двох десятків секунд… У цій битві майже все вирішила та сама спецділянка Rio Lia, на якій зробив «дах» Кріс Мік – якраз на ньому у Мадса виникли проблеми з гальмами на його Citroen C3 R5, які коштували йому більше тридцяти секунд втраченого часу. Досить кумедно, що Skoda Motorsport хоч і виставила в Чилі відразу два своїх екіпажі (для ровесників Калле Рованпері і Марко Буласіі), але заводську техніку все одно майже не використовує – фін стартував на автомобілі від турецького Toksport WRT, а для болівійця в останній момент орендували Fabia R5 в Парагваї у Хав’єра Угарріси (замість розтрощеної в Аргентині машини від іспанської команди Race Seven)…

У «приватній» категорії WRC-2 найбільшим сюрпризом став грандіозний провал господарів траси – точніше, братів Педро і Альберта Еллерів, які спромоглися здобути на рідному етапі тільки один пункт на двох. Педро фінішував лише десятим за допомогою Rally2, Альберто лідирував десь дві третини дистанції, але поступився японцю Такамото Кацуті і в спробі наздогнати його перекинувся за два допи до фінішу ралі… Таким чином, Кацута здобув вже другу в своїй кар’єрі перемогу на етапах WRC-2 і якось швидко висунувся на друге місце в загальному заліку цього чемпіонату підтримки. На позиції лідера же зміцнився мексиканець Беніто Гуерра – для нього латиноамериканське турне виявилося насправді успішним (перемога в рідній Мексиці плюс другі місця в Аргентині і Чилі). Але тепер на Беніто чекають більш серйозні випробування – влітку та восени він мусить перебратися на європейські етапи і там захищати лідерство. Тим більш, мінімум три суперники у нього точно будуть – той же Такамото Кацута (хоч він і не надто стабільний), Оле Хрістіан Вейбю і Микола Грязін. Правда, в Європі у Гуерри заплановані тільки три старти з семи – сезон він все ж закриє виступом в Австралії.