Протистояння R5 та WRC (ВІДЕО)

Події на Lõuna-Eesti Ralli в черговий раз наочно підтвердили – часом багато що може статися навіть на якийсь короткої секції, на зразок тієї, що була запланована в п’ятницю ввечері (два заїзди на міні-спецділянці в Виру довжиною 1,28 км плюс 9,82-кілометровий доп ProVan/Tankler). Якраз саме ProVan приніс набагато більше проблем учасникам, ніж якийсь інший – комбінація «сутінки плюс сильний туман» будь-якералі перетворить на найжорстокіше випробування. Пілотування в сутінках завжди було найсерйознішим навантаженням для екіпажу, а спроби включити фари зазвичай приводили до того, що промені світла буквально впираються в якусь білясту каламутну «стіну». За словами Олівера Сольберга, який виграв СД, видимість часом становила лише кілька метрів – і це при середній швидкості понад 110 км/год! З проблемами на ProVan зіткнулися також Мікко Хірвонен і Валерій Горбань, які втратили від 30 до 50 с. Але якщо українець в суботу зумів піднятися з 19-го на четверте місце, то фіна переслідували поломки – через що Мікко зійшов вже після фінального допа…

Таким чином, ралі на трасах під Виру негайно перетворилося в шалену дуель двох претендентів на перемогу – Георга Гросса на екс-заводському Ford Fiesta WRC і Олівера Сольберга на Volkswagen Polo GTI R5, які билися до самого фінішу, де їх поділили лише 3,9 секунди на користь естонця… Вирішальну роль в цій битві зіграла спецділянка Plaani довжиною 10,12 км, який стала справжнім каменем спотикання для норвежця – бо за два проїзди на ньому Сольберг програв Гроссу майже 13 секунд. Ціна перемоги на Lõuna-Eesti Ralli справді була дуже високою – якби Олівер виграв, Георг позбувся б навіть теоретичних шансів на титул чемпіона Естонії… А поки що загальна картина наступна – перед фінальним раундом на Сааремаа на чемпіонську корону досі претендують Олівер Сольберг, Валерій Горбань і Георг Гросс. Для інших представників України змагання склалися досить неоднозначно. Якщо закордонна прем’єра Дениса Лохмана, який стартував з Іваном Мішиним, завершилася сходом на передостанній спецділянці (екіпаж в той момент йшов восьмим в класі EMV2), то естонсько-український екіпаж Георга Ліннамяе та Володимира Корсі на Peugeot 208 R2 здобув «бронзу» в моноприводі і юніорському заліку (попереду фінішували тільки Роберт Вірвес та Кен Торн).